Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Největší smlouva historie sportu. Alvarez podepsal s DAZN za 365 milionů dolarů

De la Hoya a Alvarez podepisují smlouvu s DAZNDe la Hoya a Alvarez podepisují smlouvu s DAZNNEW YORK – Mexická hvězda Saul „Canelo“ Alvarez (50-1-2, 34 KO) podepsala smlouvu s projektem DAZN, který mu má garantovat během pěti let a deseti zápasů 365 milionů dolarů! Osmadvacetiletý král střední váhy tak překonal dosavadní rekord Floyda Mayweathera, který se v roce 2013 upsal Showtime Boxing za 200 milionů dolarů na šest zápasů.

V úterý pózoval se svým příštím soupeřem – Britem Rockym Fieldingem (27-1, 15 KO) na Umpire State Building. Oba si to rozdají 15. prosince o titul ostrovního bojovníka, pás WBA v super střední váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už ve chvíli, kdy se tento překvapivý souboj před dvěma týdny oznámil, se čekalo, že Alvarez má nakročeno do projektu DAZN. Ten rozjel za velkou louží britský promotér Eddie Hearn, šéf stáje Matchroom Boxing. DAZN, streamová společnost, garantuje Hearnovi miliardu dolarů na osm let pro jeho boxerské akce.

Nyní vyplatí dalších 365 milionů v pěti letech osmadvacetiletému Alvarezovi, který dosud spolupracoval s televizí HBO. Slavná stanice v září potvrdila, že s boxerskými akcemi po letošním roce po 45 letech končí.

A největší hvězda tohoto sportu za velkou louží tak pochopitelně hledala nového silného partnera. Společně se svojí stáji Golden Boy Boxing a promotérem Oscarem de la Hoyou.

„Canelo je nyní nejlépe placeným sportovcem planety. Jsem nesmírně šťastný,“ prohlásil právě de la Hoya pro ESPN. Ano, smlouva skvělého Mexičana přebíjí tu Mayweatherovu z února 2013 s Showtime Boxing i tu baseballisty Giancarla Stantona s New York Yankees – na 13 let za 325 milionů dolarů.

Dlužno dodat, že jde o garantované částky, Mayweather byl schopen je ve svých duelech minimálně zdvojnásobit (proti Pacquiaovi a McGregorovi de facto zosminásobit), Stanton naopak vydělává obrovské příjmy z reklamních smluv.

Canelo Alvarez a Rocky Fielding / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez a Rocky Fielding / zdroj foto: Boxingscene.com

Také Alvarez je schopen vydělávat vysoké částky díky prodeji PPV (navíc má zisky z vysílání do Mexika), v tomto ohledu ale bude nyní zajímavé sledovat, jak toto bude fungovat. Zatímco PPV u HBO stálo od 60 dolarů do 100 dolarů, za DAZN platí uživatelé dolarů 10. Navíc mohou sledovat přenos kdekoliv, jelikož jde o streamovou televizi.

„Je to vše důsledkem mé tvrdé práce v ringu. Pro mě bylo nejdůležitější, dát fanouškům možnost sledovat moje zápasy, aniž by museli platit 70 a více dolarů za PPV. To je důležitější, než jsem já. Chci dát fanouškům ty největší boje. Na tom se nic nemění, protože i Rocky Fielding bude nesmírně nebezpečný, nevím, jak se moje tělo vypořádá s novou váhou, čeká mě vyšší a těžší protivník,“ řekl sám Alvarez.

Když už jsme u těch výzev, mexický bijec následně vzkázal Floydu Mayweatherovi, že pokud by se ještě chtěl vrátit znovu do boxu, tak je připravený. A že právě on je ten, s kým by se měl utkat. Kdo by mu zajistil ty největší finance, ten nejlepší zápas.

„Je to obrovský moment pro box. Pro Canela, pro Golden Boy Boxing. Jsme v popředí něčeho nového a velkého. Jedná se o jeden z nejlepších dnů v historii naší stáje. Chceme udělat tento sport co nejvíce dostupný pro všechny,“ přidal ještě de la Hoya, který pro toto dělá skutečně maximum. Vždyť některé menší galavečery pouští živě na facebooku, například zveřejňováním komentářům během akce se do vysílání snaží vtáhnout co nejvíce i sledující.

Canelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.com

A proč to množné číslo? Výše popsaná smlouva se sice týká Alvareze, DAZN se zároveň domluvilo s Golden Boy na tom, že v jejím rámci budou obě strany organizovat každoročně minimálně deset galavečerů.

„Jsme nadšení, že jsme exkluzivními partnery Golden Boy a Canela. Změníme systém PPV, tohle je skutečně historický moment pro naši společnost,“ zaznělo také z druhé strany, od Johna Skippa, který stojí za Perform Group (vlastní DAZN) a který dříve pracoval pro ESPN.

DAZN tak má momentálně v zámoří práva na vysílání zápasů dvou největších hvězd tohoto sportu – vedle osmadvacetiletého Alvareze také na o rok staršího Joshuu, za kterým stojí právě výše zmíněný Hearn.

A jen tak mimochodem – znovu se ukázalo, jak moc bylo pro Mexičana důležité a klíčové, že neprohrál ani jednu ze svých dvou bitev s kazašskou mlátičkou Gennadijem Golovkinem. S ním má za sebou duely z minulého a letošního září. V prvním sporně remizoval, byť celý svět viděl vyhrát Kazacha, ve druhém pak zvítězil, byť se většina fanoušků i expertů shodla na tom, že tento střet měl skončit smírně.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze