Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nejen XFN a nyní OKTAGON. Také v zámoří ale řeší problém s vracením vstupného!

  • Napsal Antonín Vavrda

Galavečer Kownacki vs Helenius se ještě uskutečnilGalavečer Kownacki vs Helenius se ještě uskutečnilPRAHA – Není to tak dávno, co česká bojová scéna a na ni navázaní fanoušci řešili zrušené galavečery XFN a s ním i vracení vstupného (a bojovníci svoje výplaty i nezrušených akcí). Nyní se s tímto potýkají další organizace. A ani za velkou louží nejde vše jako na drátkách.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Začněme nejdříve tuzemskou scénou:

Už v březnu měl proběhnout galavečer OKTAGON 16 v Ostravě. Na ten nedošlo, stejně jako padne turnaj série Prime. K ostravskému turnaji vydal Oktagon prohlášení na svém facebookovém profilu, u Prime čeká (Oktagon zároveň bude chtít náhradu škod po státu, stejně jako další podnikatelé).

Podobný krok učinila organizace XFN, která měla na první dubnový pátek připravený turnaj „Never Give Up“.

A byť se obě organizace dvakrát nemusí (respektive jejich představitelé) v tomto ohledu postupují de facto stejně. Zjednodušeně řečeno: tam, kde jste vstupné zakoupili, tam jej také můžete požadovat zpět (PPV pak vrací organizace).

Jenže právě zde může nastat problém. Se smluvními podmínkami prodejců, podobně jako pro fanoušky v zámoří. Ve všech případech totiž nejde o finálně zrušené akce, ale pouze přesunuty, byť ne zatím na konkrétní termín.

„Od nedělního odpoledne nevracíme žádné vstupné na odložené akce. Doporučujeme zákazníkům pravidelně sledovat náš web, protože každý den dostáváme aktualizace od promotérů. V současné době nevracíme vstupné na odložené akce, které jsou zrušeny,“ zní například mantra na stránkách Ticketmaster, která v zámoří distribuuje velké množství lístků na kulturní a sportovní akce.

Namátkou zpět do Česka, například ke známé síti Ticketportal. Ta s odvoláním na interní smlouvy s organizátory postupuje naprosto stejně. Fanoušci, ačkoliv je většina akcí už dva týdny zrušena či přesunuta, musí na své peníze čekat. Musí čekat i na to, zda jim budou vůbec vráceny, respektive za jakých podmínek.

Zatímco tuzemští fanoušci povětšinou skutečně v klidu čekají, ti v zámoří jsou již hodně netrpěliví. Zvláště, když je zjevné, že s nimi místní distributoři a promotéři hrají „pinkanou“, když obě strany snaží ze sebe setřást tíhu zodpovědnosti. A pozor, řeč není o menších organizacích, ale o těch největších v čele s Top Rank Boxing či Premier Boxing Champions.

Nezbývá, než skutečně vyčkat a věřit, že si všichni přijdou na své. A to včetně těch, kteří se za oceánem bouří i proti tomu, že musí platit za placené sportovní televize, případně streamingovou službu DAZN, když za své peníze nedostávají žádný exkluzivní a nový obsah...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze