Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Bitva Canelo vs. Kovaljov. Vyplatí se Mexičanovi jeho vypočítavost s vahou?

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. KovaljovCanelo vs. KovaljovPRAHA – V pátek odpoledne bylo oznámeno to, co se už několik dní očekávalo. Na začátku listopadu si to v jednom ringu rozdají král střední váhy Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO) a šampion WBO v polotěžké váze Sergej Kovaljov (34-3-1, 29 KO). To, co vypadá pro Mexičana jako velké sousto, je ale moc chytrý kalkul...

„Je to přirozeně větší muž,“ pronesl při oznámení duelu devětadvacetiletý talent z Guadalajary. Mnoho jeho fanoušků mu jeho slova jistě věří a mají ho za hrdinu, stejně jako ti, kteří boxu příliš nerozumí.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

Jenže ono až tak úplně pravda není.

Zatímco v nedávné minulosti pánové Amir Khan, Kell Brook či Mikey Garcia přeskočením dvou vah naprosto regulérně riskovali – především prvně dva jmenovaní – své zdraví (což se navíc i potvrdil, Khana brutálně uspal právě Alvarez, Brookovi rozdrtil kůstky v oku Golovkin a ten pak na to doplatil i v následném střetu se Spencem), u Alvareze to až takový risk není.

Mexičan je talentem nejen v ringu, ale také co se týče shazování. Šušká se, že v tomto ohledu mu dával rady jeho bývalý rival a jediný dosavadní přemožitel, Američan Floyd Mayweather, sám čaroděj shazování.

Už v následném duelu proti Alfredu Angulovi dokázal nabrat z catchweight sedm až osm kilo. Do duelu se zmíněným Khanem, který se boxoval také v meziváze do 155 liber dokázal, vstupoval údajně s vahou přesahující 81,5 kilo.

To je mimochodem dvě kila nad limit polotěžké váhy, do které nyní míří za Kovaljovem. Tím Kovaljovem, který platí spolu s krajanem Dmitrijem Bivolem za menší polotěžké váhy. Boxery, kteří by byli schopni vyshazovat i do super střední divize, kdyby na to přišlo. Rus do svých duelů přibírá maximálně pět kilo (84-85 kg), ostatně působil menším i například ve dvou setkáních s Američanem Andrém Wardem, který většinu kariéry strávil v super střední váze.

Kovaljov je možná přirozeně těžším mužem, ale bavíme se zde o rozdílu možná dvou, tří kilogramů. Navíc Alvarez bude nyní na toto připraven, de facto s tímto kalkuluje už měsíc a půl. A další skoro dva měsíce přípravy má před sebou.

Ne, z jeho strany nejde o risk, jak se snaží naznačovat. Respektive o nějak výraznější risk v porovnání s tím, jaký podstupuje normálně a jaký pochopitelně podstupuje kdokoliv, kdo vleze do ringu.

Ruský „Krusher“ má tvrdý úder, především jeho jab je fantastický, ale už to není ten „Krusher“ jako pět, šest let zpět. Stejně tak se ví, že jeho brada není z nejpevnějších, také mu nevoní spodky, které má Alvarez úchvatné.

Sečteno, podtrženo, Alvarez si stejně – jako v případě cesty do super střední divize – vybral tu nejsnadnější cestu k zápisu do historie a zisku titulu. Do souboje půjde coby favorit. Jediný rozdíl mezi tímto výletem a soubojem s Rockym Fieldingem je ten, že Kovaljov má schopnosti a úder na to, aby jej ohrozil, pokud soupeře podcení.

A ač obdivuji Alvarezovi dovednosti, tak trochu bych jemu – a především de la Hoyovi – trest za jejich vypočítavost přál.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze