Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Khan: S Pacquiaem to byly vždy parádní sparingy. A nikdy mě na zem neposlal!

  • Napsal Antonín Vavrda

Amir KhanAmir KhanLONDÝN – Dalo se to čekat. A také to přišlo. Brit Amir Khan (34-5, 21 KO) se důrazně ohradil proti tomu, že by jej před lety opakovaně dokázal poslat na podlahu ringu při vzájemných sparinzích Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO).

Je to pár dní, kdy se Ir Dean Byrne (18-6-2, 6 KO), oblíbený to sparingpartner Mannyho Pacquiaa na začátku minulé dekády, rozpovídal o společných trénincích hvězdného Filipínce a britské komety Amira Khana. Ten se pod vedením Freddieho Roache v letech 2009 a 2012 dostával z těžké první prohry kariéry, kterou mu uštědřil v září roku 2008 podceňovaný Breidis Prescott.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Sám jsem to neviděl, ale pochopitelně se o tom hodně namluvilo. Khan byl často při sparinzích s Mannym na podlaze ringu. Je to skvělý bojovník, skvělý boxer, jeho ruce jsou neskutečné, rychlejší než Mannyho, ale jeho brada je zranitelná. Hodně zranitelná. Freddie od něj chtěl, aby zaútočil a poté šel od Mannyho, ale on v té kapse zůstával déle, než měl a za to pykal,“ svěřil se pětatřicetiletý rodák z Dublinu Sky Sports.

O dva roky mladší „King Khan“ na to ve čtvrtek důrazně reagoval. „Četl jsem ty zprávy, pamatuji si, že o tom dříve mluvil také Freddie, ale jsou to nesmysly. Manny mě nikdy neposlal k zemi. Měl jsme spolu skvělé sparingy, někdy jsem trefil dobře já, někdy on, byly to parádní časy ve Wild Card Boxing v Kalifornii,“ řekl bývalý dvojnásobný mistr světa v lehké velterové váze.

Ony slova od Roache přišly zhruba dva, tři roky zpět, kdy Khan toužil po souboji s Pacquaiem, dokonce byl chvíli tento střet i oficiální (na Blízkém východě).

„Jsou to fakt směšné komentáře, protože jsme spolu odspárovali 300, možná 400 kol a nikdy ani on, ani já jsme na podlaze ringu nebyli. Jsou to lži. Není to neúcta vůči Mannymu, protože je to fantastický bojovník, ale podobné řeči se mi prostě nelíbí. Zvláště, když se nezakládají na pravdě,“ pokračoval stříbrný medailista z olympiády v Aténách, který čtyři z pěti porážek mezi profíky zaznamenal před limitem.

Na toto poukázal i ve své „obhajobě“ ve videu pro Boxingscene.com. „Hele, ano, několikrát jsem padl na zem v zápasech, to těžko mohu popřít, ale nikdy se tak nestalo ve sparingu. Prostě ne. Zeptejte se každého mého trenéra, každý vám to potvrdí, nechápu, proč někteří lidé říkají podobné věci,“ přidal lehce zklamaně Khan. Dlužno dodat, že minimálně Roach by asi i nyní řekl něco jiného, pokud by tedy nechtěl popřít svá vlastní slova z dřívější doby.

„Každopádně alespoň mohu ještě jednou poděkovat Mannymu, protože mi pomohl získat zpět ztracenou sebedůvěru. Když jsem prohrál s Prescottem, hledal jsem sám sebe a Manny, a ještě jeden sparingpartner mi hrozně pomohli. On se tehdy připravoval na souboj s Oscarem de la Hoyou a bylo mi ctí trénovat po jeho boku,“ dodal rodák z Boltonu s pákistánskými kořeny.

Dlužno dodat, že Khan po boku Pacquiaa a vedením Roache skutečně ožil, když dokázal postupně porazit Marka Antonia Barreru, Andreje Kotelnika, současného úspěšného promotéra Dmitrije Salitu, Paula Malignaggiho a v nádherné bitvě i Marcose Maidanu. Následně si ještě poradil s Paulem McCloskeym a nepříjemným veteránem Zabem Judahem, než ho zastavili v rozletu Lamont Peterson a Danny Garcia.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze