Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Našlapaná Sluneta uvidí duel o titul mistryně světa a také derby Agateljan-Rácz

  • Napsal Antonín Vavrda

Hlavními postavami akce ve Slunetě budou Bytyqi a ŠálekHlavními postavami akce ve Slunetě budou Bytyqi a ŠálekÚSTÍ NAD LABEM – Tohle bude velké. Hodně velké. Už 22. září se mohou fanoušci profesionálního boxu těšit na galavečer BOX LIVE v ústecké Slunetě. V nabídce bude nejspíše devět duelů, vrcholem pak souboj o titul mistryně světa WBC v atomweight mezi Fabianou Bytyqi (13-0, 5 KO) a Britkou Denisou Castleovou (2-1, 2 KO).

Dámy a pánové, milí příznivci rohovnického sportu, datum 22. září si můžete bezesporu zakroužkovat ve svých kalendářích.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ano, galavečer v londýnském Wembley s vrcholem v podobě bitvy titánů Anthony Joshua (21-0, 20 KO) vs. Alexander Povětkin (34-1, 24 KO) bude magnetem pro celý svět.

V ústecké Slunetě se ale rozhodně také bude servírovat lahodné menu.

A minimálně několik zástupců z britských ostrovů budou hledět na sever Čech. Šestačtyřicetiletá Britka Denise Castleová (2-1, 2 KO) dostane druhou šanci vybojovat titul mistryně světa prestižní federace WBC v atomweight (nejmenší váha do 46,3 kg).

Soupeřkou ji ale bude česká bojovnice a hvězdička Fabiana Bytyqi (13-0, 5 KO), která kvůli souboji shazuje ze své obvyklé mini-muší váhy do 47,6 kg. „Věk Britky může vypadat všelijak, ale ona je extrémně zkušená, má spoustu titulů mistryně světa z kickboxu a thajboxu. Navíc o tento pás už jednou boxovala,“ řekl Profiboxing.cz Lukáš Konečný, promotér večera a trenér české ranařky.

Ano, psal se rok 2014, kdy Castleová prohrála ostrou bitvu o tento pás s domácí Japonkou Momo Kosekiovou (24-2-1, 9 KO). Knockoutem v osmém z deseti vypsaných kol. A nikdo by se nezlobil, kdyby to ve Slunetě dopadlo stejně. A vězte, že rodačka z Bournemouthu od té doby nelenila doma na gauči. „Pořád zápasí, dokonce i běhá dlouhé tratě, je to trochu pacient,“ pousmál se Konečný, sám v posledních letech kvalitní vytrvalec.

Naposledy si vyzkoušel dokonce i triatlon.

Ale zpět k boxu. V případě Bytyqi se již několikrát spekulovalo o souboji s Němkou Tinou Rupprechtovou (8-0, 3 KO), toho času šampionkou WBC v mini-muší váze. „Zatím ne. Vždycky je lehčí shazovat, takže nyní je tu tato šance, které chceme využít. Co bude dál, to se uvidí. Co ale vím, tak Tině se do toho souboje tak úplně nechce. Ale hodně záleží na Ulfu Steinforthovi z naší stáje SES Boxing, on rozhoduje,“ vysvětluje k tomuto tématu jediný český profesionální mistr světa.

Dalším tahákem večera bude druhý člen Team SES Czech Republic Tomáš Šálek (7-0, 6 KO). „Jméno soupeře ještě neznám. Ladíme, zda to bude o juniorský světový titul na deset kol, nebo na osm bez titulu, uvidíme, chci mít rychle jasno,“ zaznělo z úst české boxerské legendy směrem ke dvacetiletému urostlému talentu.

Mezi své svěřence vklíní neméně zajímavý duel. Kdo ví, třeba právě ten získá pomyslnou cenu „zápas večera“. Viktor Agateljan (6-0, 4 KO) je bývalým špičkovým českým amatérem. Reprezentantem. Bijcem, který spolu s bratrem sbíral zkušenosti v posledních měsících také u protinožců. A že tam nelenili, to si buďte jisti.

Soupeřem mu ale bude muž, který začíná budit ze spaní stále více protivníků. Dvaadvacetiletý talent stáje Qwert Boxing Robert Rácz (20-0, 18 KO). Souboj je vypsán na šest kol, boxovat se bude v super střední váze. A tohle může být pořádně výživné!

Spolu s Rázcem přijede také jeho o tři roky mladší krajan Marian Džupka (4-0, 2 KO). Neméně ostrý, neméně silný, neméně talentovaný. Jen je otázka, zda se natrvalo usídlí v supertíze, nebo zkusí štěstí o váhu níže. Tak, či onak, ve Slunetě Miloslava Pávka (0-5) nečeká nejspíše žádné příjemné a něžné setkání s tímto bronzovým medailistou z ME školní mládeže. Tehdy, v roce 2012, vážil 68 kg...

Chybět nebude ani stále se lepšící Stanislav Eschner (10-10-1, 6 KO), kterého prověří Polák Piotr Brzoska (1-2-1), představí se také Ital Dario Socci (9-4-2, 3 KO), český šampion těžké váhy Pavel Šour (9-1, 6 KO) si to rozdá s Gruzínce Iraklim Gvenetadzem (10-9, 9 KO) a Slovák Radoslav Estočin (4-1, 1 KO) s Petrem Fröhlichem (1-19-1, 1 KO).

Pokud nemáte ještě dost, pak vězte, že se chystá minimálně jeden zajímavý debut. Bývalý skvělý amatér, mistr republiky Patrik Kliment se ve střední váze střetne s Gruzíncem Giorgim Jincharadzem (15-11, 9 KO). A v jednání je profesionální premiéra šampiona supertíhy Manažerské extraligy (MEB) Pavla Zahradníka. Soupeř? Nejspíše Tomáš Mrázk (10-70-6, 5 KO).

„Bude to od 19:00 hodin na Nova Sportu, lístky jsou téměř zadarmo od 50 kč, předprodej bude na Ticketportal.cz. Promo sice startujeme relativně pozdě, ale myslím, že tahle startovka musí lákat,“ dodává Konečný.

Rozhodně lze souhlasit, v tomto minimálně devítichodovém menu si vybere každý.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze