Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Miller: Joshua není olympijský šampion… Jeho KO výhry? Dobíjí unavené kusy

Joshua vs. Miller na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua vs. Miller na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Přesně to, co fanoušci i promotéři očekávali od Američana Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) ten nyní předvádí. Teprve na rozjezd promo k souboji s Britem Anthonym Joshuou (22-0, 21 KO) o pásy WBA, IBF a WBO v těžké váze pouští svoji pusu pořádně na špacír.

Až 1. června se v newyorské Madison Square Garden proti sobě postaví v hlavním souboji galavečera Anthony Joshua a Jarrell Miller.

Teprve před dvěma týdny se střet o tituly WBA, IBF a WBO v těžké váze upekl.

Ale už nyní třicetiletý rodák z Brooklynu spustil solidní slovní kulomet.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. MILLER:

„Jeho promotér tak trochu podvádí fanoušky. Jako boxer dělá některé věci celkem dobře. Je silný. Má OK úder. Jeho pravačka je celkem slušný. Jeho levý hák také není špatný. Ale když se díváte na jeho zápasy a studujete ho, jen knockoutuje už unavené soupeře. Poráží znavené kusy. A často ani nejde o knockouty, ale hodně velkou pomoc od rozhodčích v Anglii,“ řekl muž, který tvrdí, že nyní jí, bdí i spí jako Anthony Joshua. Tedy jeho příští soupeř.

„Vím o něm absolutně všechno. Sleduji jeho zápasy, studuji, jsem tou sračkou posedlý. Proč? Protože jsem bojovník a protože se nudím. Sedím celý den u telefonu a sleduji jeho sociální sítě. Dívám se sociální sítě všech. Jeho trenéra. Jeho nejlepších přátel. Jeho matky. Víš? Dívám se na sociální sátě jeho otce. Dokonce i jeho sestry,“ s hrdostí v hlase de facto naznačil, že je z něj aktuálně tak trochu stalker.

„Lidé říkají, že jsem tak trochu blázen. Jenže to je v pořádku, protože, aby ses dostal ke svým cílům, musíš být trošku blázen. Trošku magor. Kdyby mi někdo, kde budu za deset let, řekl bych, že jsem na této metě měl být už dávno,“ dodal k tomuto tématu.

Následně devětadvacetileté britské sportovní hvězdy opřel ještě z jiného soudku. „Když bojoval v Londýně, prohrál dva duely, přesto je olympijským šampionem. Proč? Protože se boxovalo v Londýně, v jeho vlasti. Tohle je prostě fakt, všichni to ví. Kdykoliv mu to rád připomenu,“ rýpl si do Joshuovu olympijského triumfu na domácích hrách v roce 2012.

Joshua tehdy porazil nejdříve Kubánce Erislandy Savóna 17-16, poté čínského hromotluka čanga Č'-leje 15-11, v semifinále Kazacha Ivana Dyčka (13-11), aby ve finále zdolal italského obhájce zlata, Itala Roberta Cammrelleho na pomocné body, poté, co duel skončil remízou 18-18.

A minimálně první a poslední zmíněný triumf se dá označit za více než kontroverzní a sporný.

„Víte, je hodně těch, kteří mají doma olympijské zlato a poté svoje kvality v profesionálním ringu neprokáží. Ano, Vasil Lomačenko je skvělý, ale také prohrál svůj druhý duel se starým Mexičanem Orlandem Salidem. Ano, medaile vám otevře hodně dveří, pomůže vám to v mediálním zájmu, pomůže vám to vydělat nějaký ty peníze navíc, ale lepšího boxera z vás neudělá,“ vysvětlil svůj pohled na věc Miller, který začínal coby kickboxer.

„Pro mě to nic neznamená. Můžete držet všechny zlaté medaile. Já mám ty z ulice. To je pro mě více než cokoliv jiného. Musel jsem prát na ulici kvůli čemukoliv. Takže nějaké jeho medaile pro mě nic neznamenají, jsou mi ukradené,“ dodal bijec přezdívaný „Big Baby“.

Nezbývá než doufat, že si střelný prach již nestihl vyplýtvat a hlavně, že podobně jako nyní boxuje jazykem, bude boxovat také rukami v ringu 1. června 2019...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze