Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Miller je po dopingovém vzorku mimo hru. Kdo vyzve Joshuu bude jasné v úterý

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua a Miller / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua a Miller / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Ve středu zveřejnila zahraniční média pozitivní dopingový nález Američana Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO), kvůli kterému se na 99 procent nepostaví 1. června v newyorské Madison Square Garden proti Britu Anthonymu Joshuovi (22-0, 21 KO). Jeho promotér Eddie Hearn ve čtvrtek slíbil, že jasno bude už v úterý 23. dubna.

Pamatujete? Když se oznámil souboj Joshuy s Millerem, zámořský bijec během amerického mediálního turné mimo jiné pronesl, že jeho protivník užívá zakázané látky, které mu pomáhají k výkonu i muskulatuře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

20. března absolvoval jeden z mnoha náhodných testů během své přípravy. O necelý měsíc přilétla do VADA (Nezávislá antidopingová kancelář pro box a bojové sporty) tato zpráva: „Jarrell Miller byl pozitivně testován na zakázanou látku GW1516 (ta pomáhá v tom, že svalstvo využívá coby zdroj energie spíše tuky než sacharidy. Zároveň také pomáhá ke zvýšení vytrvalosti uživatele), která je na seznamu WADA (Světová antidopingová agentura) od roku 2009.

„Chci poděkovat všem svým fanouškům. Jsem naprosto zdrcený, když jsem se dozvěděl, že mi Newyorská státní sportovní komise zrušila licenci. Udělám vše pro to, abych toto rozhodnutí zvrátil. NIKDY jsem vědomě nebral žádnou zakázanou látku, touto skutečností jsem naprosto v šoku. Já i můj tým jsme vždy podporovali bezúhonnost, slušnost a čestnost v tomto sportu,“ napsal Miller ve svém prohlášení den po zveřejnění jeho pozitivního nálezu.

Zároveň dodal, že šlo o dobrovolný test, který podstoupil, protože neměl co zakrývat. Stejně jako o týden dříve, kdy jej komisaři navštívili také. „Pamatujte, nevěřte všemu, co slyšíte a vidíte. Fakta zvítězí a já budu obhájen. Nemám co skrývat a pravda se ukáže,“ přidal třicetiletý pořízek z Brooklynu, který okamžitě zažádal o přezkoumání vzorku B.

Jarrell Miller / zdroj foto: Boxingscene.comJarrell Miller / zdroj foto: Boxingscene.com

Bohužel pro něj, skutečnost, že by se oba vzorky neshodovaly, se děje minimálně. Pokud i ten ale bude pozitivní, pro Millera to bude druhý pozitivní nález. Ten první měl v roce 2014 ještě coby kickboxer pod organizací Glory. Tehdy dostal od Kalifornské sportovní komise stopku na 9 měsíců a musel zaplatit pokutu 2500 dolarů.

Nyní jde v jeho případě o daleko více. Kromě šance sesadit šampiona WBA, IBF a WBO, také o výdělek kolem 4,5 milionů dolarů (plus procenta z prodeje televizních práv). Přitom dosud si maximálně vydělal jedním zápasem 500 tisíc dolarů.

A byť promotér Eddie Hearn ctí presumpci neviny a také čeká na zmíněný kontrolní vzorek, zároveň už hledá za Millera alternativu. „Hledám nového soupeře. Doslova se jím může stát každý, během 24 hodin jsem mluvil se šestnácti boxery. Existují některá jména, která by oslovila naše partnery více než ostatní, ale naší úkolem je získat toho, kdo bude ideální pro všechny,“ řekl britský šéf stáje Matchroom Boxing pro ESPN.

Tato slova pronesl krátce po zveřejnění informace. O 24 hodin později je doplnil: „V úterý oznámíme jméno Joshuova soupeře pro zápas v Madison Square Garden.

Z jakých boxerů vybírá? Britský Daily Mail, který má na Hearna blízké vazby, oznámil postupně tato jména: Luis Ortiz, Adam Kownacki, Kubrat Pulev, Michael Hunter, Manuel Charr a Oscar Rivas.

Zároveň vyloučil Dilliana Whyta, britská bitva na americké půdě se momentálně nezamlouvá nikomu. Mimo hru by měli být veřejně i prvně jmenovaní – Ortiz a Kownacki –, kterým se nelíbí, že by měli na finální přípravu necelých šest týdnů. Na druhou stranu, může jít od nich pouze o taktiku, jak dostat z Hearna, potažmo streamingového giganta DAZN co nejlepší nabídku.

Je totiž jasné, že „doslova každý se jím stát nemůže“, ale že tato slova spíše znamenají něco jiného – že bude muset případnému vyvolenému řádně zaplatit.

Kdo získá lístek k milionům a také šanci stát se případně nečekaným boxerským králem?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze