Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mike Tyson: Lidé se berou moc vážně, přitom jsme všichni ze stejného hovna!

  • Napsal Martin Kopunec

Mike Tyson / zdroj foto: The SportsmanMike Tyson / zdroj foto: The SportsmanLOS ANGELES – Legendární boxer Mike Tyson zase jednou promluvil o svém nitru. A opět to bylo více než zajímavé. Nejmladší mistr světa těžké váhy v rozhovoru pro The Sportsman prozradil, že se těší na smrt, protože život je dle něj daleko komplikovanější než umírání.

Mike Tyson, jedno z nejznámějších jmen v historii profesionálního boxu. V pouhých dvaceti letech se v roce 1986 stal nejmladším mistrem světa v těžké váze a do dnešních dnů tento rekord nikdo nepřekonal. A jen tak nepřekoná.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dnes, o 33 let později byste tehdejší zvíře v jeho očích hledali jen stěží. Sám věří, že jen naprostý nedostatek strachu mu pomohl přijmout fakt, že v ringu může potkat smrt. Vždy si myslel, že pokud během jeho zápasu někdo zemře, nebude to on.

„Věděl jsem, že se může cokoliv stát, že během tréninku nebo zápasu zemřu. Vždycky jsem ale myslel, že spíše zabiju někoho já. Moje obrovské sebevědomí bylo mechanismem pro přežití,” prozradil v hodně zajímavém povídání pro specializovaný americký časopis.

„Ale teď, z mé zkušenosti, z toho, co vím, čím více vím o neexistenci, tím jsem ochotnější zemřít,“ pokračoval v povídání s Cezarem Greifem, který rozhovor otitulkoval příznačně: „Život vyžaduje hodně odvahy!“

Když se ho reportér zeptal, jestli se těší na smrt, odpověděl: „Jo, nebojím se toho.”

A poté přidal: „Život může být komplikovanější než umírání. Věřím tomu. Nevím ale, jestli je to pravda. Život vyžaduje hodně odvahy. Bez odvahy nemůžete život zvládnout.”

„Život je dobrodružství, život je boj. Lidé mají všechno, ale stejně pořád nejsou spokojeni, musí každý den bojovat. Myslím, že se bereme příliš vážně.”

„Myslíme si, že jsme někdo. Co do prdele? Nejsme nic. Pocházíme všichni ze stejného hovna. Myslíme si, že jsme slavní, výjimeční. Sláva je na hovno.”

Navázal tím na nedávné vystoupení v jednom podcastu, během kterého se rozplakal. Důvod? Prozradil, že se už roky cítí prázdný a jako jedna z největších hvězd sportu mu nyní chybí muž, kterým byl v jeho největší slavě.

Rodák z Brooklynu, který i přes prohru s Jamesem Douglasem z února 1990 rozséval v ringu hrůzu až do roku 1992, kdy jej soud poslal za údajné znásilnění na tři roky do vězení. Po návratu získal opět tituly WBA i WBC, ale v roce 1997 došlo na nechvalně známou odvetu s Evanderem Holyfieldem, při kterém soupeři ukousl kus ucha.

Člen Mezinárodní boxerské síně slávy v minulosti poodhalil svoji pravou tvář a dle jeho vlastních slov mu to pomohlo, aby se lépe vyrovnal se životem poté, co odešel z profesionálního ringu a ztratil svůj punc neporazitelnosti. „Zjistíte, že jste nikdo. Jste schopni jít do vězení, jste schopni být nenáviděni, jste schopni zemřít,” přiznal Tyson.

„Neočekávám, že se mi budou dít špatné věci, ale když se mi stanou, chápu to a dokážu to zvládnout. Se špatnými věcmi umím zacházet, celý život se mi ostatně dějí. Takže se jimi nebudu zabývat. Vím, že se prostě dějí. Když se zlé věci budou dít, budu s nimi bojovat. Nevzdám se,“ dodal muž, díky kterému začal být označován šampion těžké váhy v boxu „The Baddest Man On the Planet“.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze