Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Towell si stěžoval na migrény, poté zemřel po KO. Jeho syn boxovat nebude!

  • Napsal Antonín Vavrda

Zápas Evans vs. TowellZápas Evans vs. TowellGLASGOW – Ostrovní box se vzpamatovává z velké tragédie. Pouhý den po první porážce v profesionální kariéře zemřel v nemocnici na následky poranění hlavy Skot Mike Towell (11-1-1, 8 KO). Zanechal po sobě partnerku a malé dítě.

Bylo mu pětadvacet let a v profesionálním ringu se poprvé představil před roky třemi. Kromě jedné remízy dosud všechny zápasy vyhrával, během jednoho kola dokázal loni v dubnu s přehledem rozbít i zkušeného Poláka Lukasze Janika.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Svými výkony si vysloužil čtvrteční souboj s o rok mladším Dalem Evansem (12-3-2, 4 KO), který byl pro oba eliminační o právo vyzvat britského šampiona ve velterové váze (tím je v současnosti Bradley Skeete). Už od úvodního gongu ale bylo zřejmé, že se Skotem přezdívaným „Železný Mike“ není něco v pořádku.

Na podlaze ringu byl v kole číslo jedna, následně i v pátém. Po následných problémech a tlaku Evanse raději ringový souboj ukončil. Nedlouho poté Towell zkolaboval, ze sálu musel být odnesený na nosítkách, na kterých zamířil přímo do místní nemocnice. Krátce před pátečním polednem pak jeho partnerka Chloe Rossová na sociální sítě napsala, že její milý zemřel.

„Jsme naprosto zdrcení, ale můj přítel dnes dopoledne zemřel. Michael měl prudké krvácení a otok mozku. Už v předchozích týdnech si stěžoval na bolesti hlavy a migrény, ale nikdo jsme tomu nepřikládali velkou váhu, brali jsme to, že to souvisí se stresem z blížícího se souboje. Bylo to nejdelších 24 hodin našeho života. Moje dítě ztratilo otce. Ale bude moct být vždy pyšné na to, co dokázal,“ napsala Rossová na facebook.

Zápas Evans vs. TowellZápas Evans vs. Towell

Zápas Evans vs. TowellZápas Evans vs. Towell

Zápas Evans vs. TowellZápas Evans vs. Towell

Pár spolu žil osm let, měl spolu malého synka Rocca, který má před sebou budoucnost, která se dle všeho boxu týkat nebude. „Nikdy nebude boxovat,“ dodala zdrcená Rossová, která trávila poslední chvíle u lůžka svého milého ve společnosti jeho rodiny a dlouholetého manažera Tommyho Gilmoura.

Tragédie z nočního čtvrtečního Glasgow zasáhla bez přehánění celý britský box. Ke ztrátě parťáka se především na twitteru vyjádřili snad všichni lidé z tohoto sportu, co na ostrovech něco znamenají v čele se Shanem McGuiganem, Eddiem Hearnem, Frankem Warrenem, bratry Smithovými, Anthonym Joshuou, Davidem Pricem, Scottem Quiggem, Georgem Grovesem, Audleym Harrisonem, Tonym Bellewem, Frankem Brunem a dalšími.

A ještě jedna smutná zajímavost k tomuto souboji:

V ringu jej rozhodoval jistý Victor Loughlin. Tentýž Loughlin, který byl 26. března v ringu při souboji o titul britského šampiona ve střední váze mezi Chrisem Eubankem Jr. a Nickem Blackwellem, po kterém skončil druhý jmenovaný s krvácením do mozku v nemocnici a týden byl v umělém spánku. A přestože se nakonec z potíží dostal, vrcholová sportovní kariéra pro něj skončila. Stejně jako v případě Towella mu bylo 25 let...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze