Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

McGuigan: Campbell má schopnosti k tomu, aby porazil Lomačenka! Uvidíte sami

McGuigan a CampbellMcGuigan a CampbellPRAHA – Na konci léta, konkrétně 31. srpna by se na britských ostrovech měli do sebe zaklesnout Luke Campbell (20-2, 16 KO) a Vasil Lomačenko (13-1, 10 KO). A trenér prvně jmenovaný, mladý Shane McGuigan, je přesvědčen o tom, že jeho svěřenec může šokovat svět.

Dva olympijští šampioni, dva fenomenální amatérští boxeři, dva leváci a dva jednatřicetiletí muži. Mnohé spojuje Luka Campbella a Vasila Lomačenka.

DALŠÍ NOVINKY K LOMAČENKOVI A CAMPBELLOVI:

Na konci srpna by je měl spojit také vzájemný střet v profesionální ringu, ve kterém by si to měli rozdat o tituly mistra světa federací WBA a WBO. Ty s sebou přinese mezi šestnáct provazů prvně jmenovaný.

Ano, byť má Campbell za sebou fantastickou kariéru, na světový pás zatím marně čeká. Když na něj šanci dostal, neselhal, leč s Venezuelanem Jorgem Linaresem prohrál v září roku 2017 těsně 1-2 na body. Mimo jiné také kvůli tomu, že se ocitl ve druhém kole na podlaze ringu.

Nyní se má utkat s Linaresovým přemožitelem, kterého shodou okolností také dokázal tento bijec poslat na podlahu ringu. Poprvé v jeho dlouhé kariéře. Přesto je Ukrajinec Vasil Lomačenko brán v souboji dvou olympijských šampionů (pokud na něj skutečně dojde) coby jasný favorit.

Minimálně dva muži ale mají jiný pohled. Vedle samotného rodáka z Hullu také jeho trenér Shane McGuigan, který s Campbellem začal spolupracovat právě po zmíněné prohře s Linaresem.

„Pro nás to je skvělá šance. Lukovi to dává velkou šanci jít do ringu pro tři pásy (vedle titulů Lomačenka by měl být ve hře také volný pás WBC). A on je schopen vyhrát. Hodně lidí ho odepsalo, ale já v něm věřím, stejně jako si věří on sám,“ začal McGuigan své povídání pro Sky Sports.

„Bude nesmírně těžké vymyslet plán na Lomačenka, ale pokud je někdo, kdo ho muže porazit, pak právě Luke. Každý den v tělocvičně se zlepšuje, pracuje na svých nedostatcích. Já osobně se ho snažím co nejlépe naladit na tento střet, protože to něco, co z něj může učinit velkou postavu světového boxu,“ pokračoval.

„Ano, půjde o hodně peněz, ale ty nejsou rozhodující. Nikdy bych nepustil svého svěřence do zápasu, pokud bych nevěřil, že na něj má. A on na svého protivníka má. Je to všechno ideální načasované. Budeme ve správný moment na správném místě. Jsem přesvědčen o tom, že ho Luke může porazit. Málokdo v této divizi má tak tvrdý úder jako on. Uvidíte sami,“ dodal McGuigan, který dal důraz na bilanci 16 knockoutů svého chráněnce z 20 zápasů.

Dlužno dodat, že bilance 10 KO z třinácti triumfů Lomačenka také není vůbec špatná. Navíc „Hi-Tech“ dokázal dostat do problémů či k zemi i soupeře, které před limitem neukončil. A vlastně i dosud stále svého jediného přemožitele z profesionálního ringu, Mexičana Orlanda Salida.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze