Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mayweather se rozloučil s 'brutálním' boxem. A bude dál podporovat Muradova

Floyd Mayweather / zdroj foto: Instagram FMFloyd Mayweather / zdroj foto: Instagram FMLAS VEGAS – Legendární Američan Floyd Mayweather (50-0, 27 KO) definitivně ukončil spekulace o případném comebacku. Zároveň naznačil i své další plány v bojových sportech, které jistě potěší „českého“ Uzbeka Machmuda Muradova.

Přestože jeho posledním oficiálním zápasem v profesionálním ringu je ten proti Irovi Conoru McGregorovi (výhra TKO 10. kolo), neustále se spekulovalo o jeho návratu. Především díky parádní formě jeho velkého rivala Filipínce Mannyho Pacquiaa, který ho opakovaně vyzýval.

VÍCE K MAYWEATHEROVI A MURADOVOVI:

Dvaačtyřicetiletý rodák z Grand Rapids, který ale už dlouhá léta žije v městě hříchu Las Vegas ale tentokrát poprvé a definitivně podobné spekulace vyvrátil.

„Neustále mne někdo volá zpět do ringu. Ale moje zdraví je moje bohatství. Box je velmi brutální sport. V posledních pár letech zemřelo v ringu několik bojovníků a já nechci ve svém věku zbytečně riskovat. Musíte vědět, kdy je čas odejít. Měl jsem skvělou kariéru,“ řekl Mayweather agentuře Reuters.

Nevyloučil ale, že by se ještě někdy neobjevil na exhibici tak, jako loni na Silvestra v japonském Tokiu, kde zničil domácí kickboxerskou hvězdu Tenšina Nasukawu.

„Budu cestovat, budu pořádat podobné exhibice. Vydělám na nich mezi 10 a 30 miliony dolarů. Myslím, že to je více než kolik v klasických profesionálních zápasech vydělá většina bijců napříč bojovými sporty,“ pokračoval muž, který otevřel v tomto týdnu novou tělocvičnu v kalifornském Torrance.

Zároveň poodkryl své následující plány. Vedle podnikání v Las Vegas, kde otevřel luxusní noční klub, se hodlá zaměřit na MMA.

„Chci rozšířit své působení v tomto odvětví,“ říká muž, který stojí v klasickém boxu za kariérami mimo jiné Gervonty Davise a Badou Jacka. V jeho MMA týmu pak je hlavní tváří Uzbek žijící v Praze Machmud Muradov, který má za sebou úspěšnou premiéru v UFC a už 7. prosince ho čeká druhý duel ve slavné lize.

A je velmi pravděpodobné, že tentokrát bude mít devětadvacetiletý „Mach“ podporu Mayweathera přímo pod oktagonem. Galavečer UFC ON ESPN 7 se totiž koná na americké půdě, konkrétně v hlavním městě Washingtonu.

„Chci budovat a rozšiřovat svoji značku a pozici ve světě MMA. Ale box bude u mne vždy na prvním místě. Na tom se nic nezmění, dokud se budu v tomto světě pohybovat,“ dodal Mayweather s tím, že je rád za svoji vlastní sportovní kariéru a její průběh.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze