Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mayweather chce další exhibici v Japonsku a chvástá: Já jsem průkopník, ne Tyson

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather a Tenšin NasukawaFloyd Mayweather a Tenšin NasukawaNEW YORK – Američan Floyd Mayweather (50-0, 27 KO) potvrdil, že jedná s japonskou organizací RIZIN FF o další exhibici, a to na konci letošního roku, nebo v příštím. Je to rok a půl, co právě v zemi vycházejícího slunce porazil v prvním kole místní kickboxerskou hvězdu Tenšina Nasukawu.

Opakovaně tvrdí, že se k ostrému soupeření už nevrátí, že na to má svůj obličej až moc rád. Ale že se nebrání exhibičním duelům. Tak, jako předvedl v srpnu 2017 proti Conoru McGregorovi, který byl ale oficiálně vedený coby profesionální duel, nebo rok a půl na to na Silvestra 2018, kdy v Japonsku expresně zničil menšího a přehnaně nervózního domácího Tenšina Nasukawu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Před pár dny se objevily informace, že Mayweather plánuje další podobnou akci, opět ve spolupráci s Rizinem. Sám třiačtyřicetiletý bijec, který si boxem vydělal více než miliardu dolarů, tuto zprávu na konci týdne potvrdil. Krátce před oznámením exhibice Mike Tyson vs. Roy Jones Jr.

„Ano, momentálně pracujeme na nějakých věcech pro konec roku 2020, nebo pro ten příští v Tokiu. Prozatím jsem šťastný v důchodu, ale nikdy nevíte. Každopádně by to muselo stát za to, abych z něj opět vyšel. Jak jsem řekl, je to velký hazard. Platí to pochopitelně i pro exhibice, ale to je jiné,“ řekl americkému Forbesu jeden z nejlepších boxerů poslední dekády, který se neustále udržuje ve skvělé fyzické kondici.

Vzápětí poslal k ledu novinky z přelomu letošního roku, že by chystal něco zajímavé v kleci, což podpořil také šéf UFC Dana White, který měl mít v březnu či dubnu schůzku s jeho poradcem Alem Haymonem. Koronavirová pandemie ale vše zhatila.

„Ne, určitě se v kleci nepředstavím. Myslím, že to je stejné jako v play-off hokeje, basketu či baseballu, prostě domácí tým má vždy výhodu. A já chci mít výhodu vždy na své straně. Proč riskovat svůj dokonalý rekord?“ potvrdil, jak moc mu záleží na nule v kolonce proher. Otázkou je, zda zase brzo nezmění názor, což by u něj taktéž nebylo nic neobvyklého. Navíc spolupráci s UFC, kde má i svého bojovníka Macha Muradova, v rozhovoru nevyvrátil.

Zároveň opět ukázal své ego ve chvíli, kdy byla oznámení zářijová exhibice zmíněných legend – Tysona s Jonesem Jr.

„Myslím, že dost často se zapomínáme na určité věci. Třeba na to, kdo byl průkopníkem velkých exhibičních zápasů,“ nechal se slyšet v jednom podcastu muž, kterého by měl případně v Japonsku čekat souboj s další domácí hvězdou, v tomto případě s bývalým boxerem Takašim Učijamou (24-2-1, 20 KO), který je o dva roky mladší než Mayweather a také o několik kilogramů lehčí, když nikdy neměl na váze v titulovém zápase více než 59 kg.

Učijama odešel do důchodu v roce 2016 po dvou prohrách s panamským bojovníkem Jezzrelem Corralesem, který tak ukončil jeho desetiletou profesionální neporazitelnost.

Ale zpět k Mayweatherovi. Při vší úctě k jeho úspěchům, v první větě se našel i on sám. Pokud tedy i on sám nepočítá duel s McGregorem jako exhibiční, protože ten s Nasukawou měla do velké události daleko. A hlavně, exhibice v minulosti absolvoval i sám Tyson, nebo dokonce legendární Muhammad Ali, tu poslední ve svých sedmačtyřiceti letech. A mimochodem, on sám si na duel s wrestlerem troufl, na rozdíl od Mayweathera...

„Každopádně, co se týče Tysona s Jonesem, určitě se budu dívat, stojí to za to. Koho vidím jako vítěz? To ti nedovedu říct, ani to, zda tam budu osobně, zatím žádné informace nejsou. Ale rozhodně si ten zápas nenechám ujít,“ dodal rodák z Grand Rapids, který má doma také bronz z OH 1996.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze