Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mayweather coby novodobý Midas. Legenda se pochlubila šekem na 100 milionů

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd MayweatherLAS VEGAS – Legendární boxer Floyd Mayweather se nikdy nestyděl na své bohatství a luxus. Naposledy toto potvrdil muž přezdívaný „Money“ v sobotu, kdy na svůj instagram umístil fotku šeku na 100 milionů dolarů.

Skromnost je slovo, které dle všeho čtyřicetiletý boxer Floyd Mayweather Jr. nezná. Vlastně neuplyne týden, kdy by se neblýskl ukázkou svého bohatství.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nejinak tomu je nyní. V sobotu – pět měsíců od zápasu s irskou hvězdou UFC Conorem McGregorem – připomněl svůj garantovaný výdělek za desetikolovou „exhibici“, tedy 100 milionů dolarů, kterou mu vyplatila jeho stáj Mayweather Promotions.

K tomu nezapomněl přidat i popisek. „Někteří říkají, že je existuje rozdíl mezi tím, být chytrý a mezi inteligencí. Každý ví, že mít zdravý rozum není tak obvyklé, ale pokud jde o moudrost po letech, tak je dokázáno, že mám dotek Midase. Je to jednoduchá matematika,“ začal svoji myšlenku Mayweather, který se odkazoval na jednu z řeckých legend o Midasovi, který dostal šanci stát se nejbohatším mužem světa, a jeho tužbou bylo vše, čeho se dotkne, proměnit ve zlato.

Dále neporažený bývalý král boxerského ringu napříč vahami připomněl, že dokud bude mít čistý rekord, tak bude mít vždy nad vším kontrolu. V tomto případě vyčíslenou 100 miliony dolarů. „Dokud budu mít tuto kontrolu, vždycky budu mít poslední slovo,“ dodává rodák z Grand Rapids.

Není bez zajímavosti, že ve stejnou dobu, co zveřejnil tento snímek, řešil soud v nevadském okresu Clark případ, ve kterém byl jeho otec Floyd Mayweather Sr. obviněný za napadení neznámé ženy během souboje Gennadij Golovkin vs. Canelo Alvarez ze dne 16. září loňského roku.

Pětašedesátiletý bývalý skvělý boxer a poté i neméně kvalitní trenér se k incidentu přiznal a od soudu vyvázl s peněžitým trestem coby odškodným pro napadenou ženu.

S podobnými prohřešky má ostatně problémy i jeho syn, který kvůli opakovanému násilí na své tehdejší partnerce a matce svých dětí skončil v roce 2012 na tři měsíce za mřížemi.

Mimochodem, bude jistě také zajímavé, kolik odvede Mayweather za rok 2017 americkému daňovému úřadu. Instagramovým příspěvkem si řekl o minimální odvod ve výši 35 milionů dolarů.

Jak jistě řada boxerských fanoušků ví, právě s berňákem měl slavný boxer v posledních letech několikrát problémy, protože peníze sice vydělává a rozhazuje rád, z daňových odvodů ale už takovou radost nemá...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze