Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Marpo znovu vyzval Vémolu: Dostůj svému slovu! Kraj: Myslím, že by Karlose porazil

Marpo a Kraj / zdroj foto: Under ArmourMarpo a Kraj / zdroj foto: Under ArmourPRAHA – Ve čtvrtek odpoledne se při příležitosti otevření nového obchodu sportovní značky Under Armour sešli v jednom ringu bývalý elitní český boxer Rudolf Kraj a rapper, ale také zápasník Otakar Petřina alias Marpo. A ten při této příležitosti nezapomněl na ne tak starou výzvu tuzemské hvězdy MMA Karlose Vémoly.

Před rokem, ještě před zápasem obou pod hlavičkou XFN v pražské O2 Arena, označil Marpo před svým boxerským duelem s dalším hudebníkem Rytmusem českého „Terminátora“ jako nekomplexního bojovníka.

VÍCE K TÉMATU:

Vémola posléze Marpa vyzval, ovšem výzvu následně stáhl. Jako důvod uvedl, že jej přecenil a že nepoleze do ringu proti „zelenáči“.

Včera si na tuto přestřelku populární raper vzpomněl. „Jenom jsem chtěl Karlosovi říct, že tu výzvu přijímám asi už po stopadesáté. A myslím, že by bylo fajn, kdyby se náš zápas uskutečnil. Prostě mu chci vzkázat: Respektuju tě jako zápasníka, hodně, ale jednou jsi něco řekl, tak dostůj svému slovu,“ řekl v rozhovoru pro iSport.cz.

Následně ještě poté, co předvedl své dovednosti na lapách, které mu držel stříbrný olympionik ze Sydney 2000 Rudolf Kraj, přidal: „Myslím, že ten zápas přitáhne k boxu spoustu lidí. Bylo by fajn, kdyby to proběhlo. Pro něj to přeci nemůže být tak složitý, je to profesionální zápasník. Já jsem podle něj amatér, což jsem, i když pár profi zápasů taky mám, ale na úplně jiné úrovni než on. Dostane prachy, zmlátí mě, je to jednoduchý... Proč ne?“

Zajímavostí budiž, že zmíněný Kraj – kromě jiného také muž, který boxoval před jedenácti lety o titul mistra světa WBC v křížové váze – absolvoval trénink také s Vémolou. Stalo se tak během jeho přípravy na nakonec prohraný duel se Slovákem Attilou Véghem.

Kraj a Vémola / zdroj foto: deník SportKraj a Vémola / zdroj foto: deník Sport

Kraj a Vémola / zdroj foto: deník SportKraj a Vémola / zdroj foto: deník Sport

Kraj a Vémola / zdroj foto: deník SportKraj a Vémola / zdroj foto: deník Sport

A ještě zajímavější budiž, že i „Mělnická Mlátička“ sdílí názor některých další odborníků, kteří by paradoxně v boxerském ringu favorizovali Marpa. Přestože má na kontě daleko méně absolvovaných zápasů v bojových sportech – ať už amatérských v thajském boxu, nebo v tom klasickém.

„Hele, bylo to od něj docela dobrý, jde mu to celkem,“ ocenil pro Profiboxing.cz svěřence Lukáše „Masty“ Jirkovského. Ano, stejně mluvil na kamery také po tréninku s Vémolou. Takže? „No Marpo celkem boxovat prostě umí, Karlos je nesmírně tvrdý bojovník, ale co se rukou týče, tak je horší. Vím, že by Marpo vyhrál,“ dodal Kraj, který je momentálně trenérem ve svém mělnickém klubu a také viceprezidentem České boxerské asociace (ČBA).

Zareaguje Vémola, který se momentálně zotavuje po operaci ramene a svůj comeback po chirurgickém zákroku odhadoval na léto roku 2020?

On sám chce udělat vše pro to, aby dostal odvetu s Véghem. Ale kdo ví, třeba doručí po „Zápase století“ v MMA tuzemským fanouškům další lahůdku. Tentokrát boxerskou...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze