Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Marcos Maidana: Jsem ochotný se vrátit. Můj cíl je jasný, Pacquiao, ten mi chybí

  • Napsal Antonín Vavrda

Maidana vs. Pacquiao / zdroj foto: reproMaidana vs. Pacquiao / zdroj foto: reproNEW YORK – Argentinec Marcos René Maidana (35-5, 31 KO) neustále hledá nejlepší možnost pro svůj vytoužený comeback. Dle posledních prohlášení ji našel v osobě Filipínce Mannyho Pacquiaa (62-7-2, 39 KO).

Miguel Cotto, Shane Mosley, Juan Manuel Marquez, Ricky Hatton a Oscar de la Hoya. Co tuto pětici boxerů spojuje? Ve svých kariérách stáli v jednom ringu jak s Floydem Mayweatherem, tak Mannym Pacquiaem.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Nyní by se k nim rád přidal také Marcos Rene Maidana.

Skvělý a stále šestatřicetiletý Argentinec, který ukončil kariéru před pěti lety dvojzápasem s Mayweatherem. V prvním duelu jej senzačně potrápil, ve druhém sice opět nedal svoji kůži lacino, ovšem už prohrál celkem přesvědčivě.

Bylo celkem pochopitelné, že jen těžko poté hledal další boxerskou motivaci (dva špičkové a skvěle zaplacené duely), a tak v pouhých 31 letech ukončil kariéru. Jenže argentinskou mlátičku to neustále táhlo zpět do ringu. Mimo jiné i kvůli váze, když celkem solidně přibral, a také nejdříve kvůli krajanovi Lucasi Martinu Matthyssemu.

Menší tužby a námluvy ale nikdy nepřešly do ničeho vážnějšího, Matthysse následně loni po výprasku od Mannyho Pacquiaa ukončil kariéru. Přesto Maidana na začátku roku oznámil comeback. Mělo jít o třízápasovou smlouvu s Premier Boxing Champions (PBC).

Obě strany se ale nakonec nedomluvily na financím a „El Chino“ zůstal v důchodu. Z něj by ho ale mohl dostat hvězdný Filipínec. „Ve čtyřiceti letech mne nesmírně překvapil. Vypadal mnohem lépe než v jiných zápasech,“ nechal se Argentinec slyšet pro zámořská média.

„Zapracoval na sobě, opravdu to bylo z jeho strany proti Keithu Thurmanovi skvělé představení,“ pokračoval muž, který i přes fiasko ohledně dohody s PBC zůstal aktivní a je v tréninku. A ten by rád nyní zúročil.

„Zbývá mi jeden boxer, jedno velkém jméno, proti kterému jsem se ještě nepostavil. Manny Pacquiao. Čekám na něj, pokud se vrátím, rád bych, aby on stál ve druhém rohu,“ přidal sebevědomě a jednoznačně.

Že by jej tato tužba přinutila znovu otevřít jednání PBC, pod jejíž křídla od ledna patří také legendární Filipínec? Rozhodně by po pěti letech nečinnosti dávalo smysl, aby se na tento střet nejprve připravil, byť má vedle soubojů s Mayweatherem na kontě setkání s Adrienem Bronerem (byl první, kdo jej porazil), Devonem Alexandrem, Erikem Moralesem, Amirem Khanem,, Victorem Ortizem či Andrejem Kotelnikem.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze