Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Manažer s čuchem na průšviháře vypouští dalšího průšviháře. Vyjde to s Yokou?

  • Napsal Antonín Vavrda

Yoka vs. DuhaupasPRAHA – Hodně zajímavý návratový zápas čeká francouzskou hvězdu těžké váhy Tonyho Yoku (7-0, 6 KO). Stále ještě poslední olympijský šampion v supertíze si to 25. září rozdá doma v Paříží s krajanem Johanem Duhaupasem (38-5, 25 KO).

Francouzská jednička a trojka. De facto dvojka, Carlos Takam má sice francouzský pas, jde ale o Kamerunce, svoji vlast ostatně reprezentoval i pod pěti kruhy v roce 2004 v Aténách. Stejně jako on už i Duhaupas oslavil 39. narozeniny.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A také bojoval o světový titul. Také neúspěšně. Takam v říjnu 2017 nestačil v deseti kolech na britského obra Anthonyho Joshuu, Duhaupas v září 2015 padl s tehdy též neporaženým Deontayem Wilderem v jedenácti dějstvích.

Nyní jej čeká další bývalý úspěšný olympionik, třetí medailista z pod pěti kruhů. Wilder bral v Pekingu 2008 bronz v těžké váze, o čtyři roky zpět opanoval supertíhu Alexander Povětkin, který jej zdolal coby náhradníka před čtyřmi lety.

Abychom ve výčtu na něco nezapomněli, psal se duben 2018, kdy narazil Duhaupas na Jarrella Millera, obrovitého průšviháře z Brooklynu. Nestačil na něj ve dvanácti kolech. Miller poté ještě do konce roku 2018 zbil Tomasze Adamka a Bogdana Dinua a chystal se na Joshuu.

Jenže neuspěl při dopingových testech, chvíli byl v klatbě, aby na přelomu letošního roku podepsal kontrakt s Top Rank Boxing a manažerem a manažerem Jamesem Princem. A aby před pár týdny opět selhal při kontrolní dopingové zkoušce, což právě Prince stálo údajně několik milionů dolarů, které do obrovitého ranaře investoval.

Se stejným mužem má shodou okolností kontrakt také osmadvacetiletý obr z Paříže. Také on patří Top Rank Boxing, ostatně pod touto stájí plánoval v březnu první duel na americké půdě, koronavirus ale tyto plány odfoukl.

A nezbývá než věřit, že neodfoukne i případný návrat „La Conqueteho“ po téměř roční pauze mimo šestnáct provazů. Také Yoka má ve svém životopisu dopingový škraloup. Ne, že by měl pozitivní nález, jen ho dopingoví komisaři třikrát během půl roku nezastihli na jím uváděném místě. A dle regulí WADA (Světová antidopingová organizace) se tento prohřešek rovná pozitivnímu testu.

Trest za toto už si Yoka odpykal mezi lety 2018 a 2019. Na konci září se může ještě více přiblížit špičce těžké váhy a možná, kdo ví, si říct pro rok 2021 o velkou titulovou šanci. Pokud porazí Duhaupase, který by byl bezesporu jeho nejcennějším skalpem dosavadní profesionální kariéry.

Duel dvou hvězd těžké váhy ve Francii je plánován zatím bez diváků, stejně tak nebylo zatím určeno ani přesné místo konání. Fanoušci se ale mají nač těšit. Zvláště, když tři týdny na to bychom měli být v této váze svědky pro změnu britského derby mezi Danielem Duboisem (14-0, 13 KO) a Joem Joycem (11-0, 10 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze