Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Manažer Puleva: Před duelem s AJ prodělal covid a zápal plic. Řekl mu, že se vrátí

Joshua a Pulev po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua a Pulev po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Je to měsíc od posledního velkého souboje v těžké váze. Brit Anthony Joshua (24-1, 21 KO) se v něm nastartoval k očekávanému sjednocujícímu souboji s krajanem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), když v devátém kole knockoutoval Bulhara Kubrata Puleva (28-2, 14 KO). Jeden z jeho manažerů a krajan Ivajlo Gotzev nyní prozradil pár okolností se soubojem spojených.

Pamatujete? Joshua a Pulev se do sebe skrze ostrou slovní výměnu pustili už na vážení. Emoce byly cítit i během jejich devítikolového střetu, následně se projevily – už pozitivně – po zápase, kdy se oba potkali v rohu Brita a hodně divoce na sebe gestikulovali, než si následně plácli rukavicemi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Co si tam řekli? Něco ve stylu – Pamatuj si mě, pamatuj si mě, protože se ještě uvidíme. Vrátím se a setkáme se znovu,“ přiznal nyní s odstupem měsíce Gotzev, žijící dlouhodobě v Los Angeles, pro britský portál Sky Sports.

Tedy slova svého chráněnce. „Za AJ mluvit nemohu, ale tohle byla slova Kubrata. On moc dobře věděl, že dostal naloženo ve chvíli, kdy nemohl být stoprocentně připravený,“ přidal bulharský byznysman, který spolupracuje s americkou stájí Top Rank Boxing. Co tím myslel?

Dle něj pár týdnů před zápasem prodělal už devětatřicetiletý rodák ze Sofie covid-19, který doprovázel zápal plic. Se svým týmem proto mimo jiné řešil, že by ze zápasu odstoupil. To ale nakonec rázně odmítl.

„Neměl za sebou pořádnou fyzickou přípravu, ani sparingy, které by bylo potřeba. Tak to prostě je, nejsou to výmluvy, ale fakta. Věděl, že kdyby zápas zrušil i tentokrát, třetí šanci by už nedostal,“ pokračoval Gotzev. Připomněl tak fakt, že souboj se měl uskutečnit už na podzim roku 2017, jenže tehdy „Kobra“ ze zápasu odstoupila oficiálně kvůli zranění ramene. Neoficiálně za vším byly hádky s jeho tehdejším promotérem Sauerland Event.

Joshua a Pulev po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua a Pulev po zápase / zdroj foto: Boxingscene.com

Joshua a Pulev po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua a Pulev po zápase / zdroj foto: Boxingscene.com

„Upřímně, myslel jsem si, že je v tu chvíli, kdy mu oznámili pozitivní test na covid, konec. Že on se vrací do Bulharska a já do USA. Ale on nechtěl. Je to válečník. Věřil, že může uspět a také ukázal, co v něm je,“ pokračoval s chválou na svého chráněnce.

„Podívejte se, AJ si zaslouží uznání, které od nás dostal. A na tom se nic nemění. Je to neskutečný atlet, je silný, je v kondici, má tvrdý úder, ale má také slabiny. Podívejte se, jak byl pokaždé zaskočený, když se Kubrat dokázal přiblížit a trefil ho. Jak byl frustrovaný. Kubrat ale bohužel neměl dost fyzických sil na to, aby s ním více otřásl,“ přidal.

Své povídání zakončil tak, kde začal: „Nezapomeňte, že Kubrat to má nyní 2-1 proti britským soupeřům, že dokázal porazit Derecka Chisoru i Hughieho Furyho. Takže jsme tady a tohle ještě není konec.“

Zda na jeho slova dojde, nebo se snaží jen udržet ve hře zuby nehty, se teprve ukáže. Pravdou je, že Pulev platí za jednoho z nejméně doceněných elitních boxerů těžké váhy, zároveň ale věk nikdo nezastaví a bývalému mistru Evropy z amatérského ringu, který boxoval na olympiádě v roce 2008 (prohrál v prvním kole s Oscarem Rivasem), bude v květnu už 40 let.

Na druhou stranu... možná právě proto si troufá napodobit svého vrstevníka, ještě o rok a půl staršího Rusa Alexandra Povětkina (36-2-1, 25 KO), a vyzval Brita Dilliana Whyta. Bulhar má totiž v živé paměti opakované narážky britského ranaře na svoji osobu a rád by vše vyřešil v ringu, pokud se skutečně potvrdí, že na odvetu s ruským bohatýrem nakonec vůbec nedojde...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze