Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Maidana se skutečně vrací. Čeká jej kickboxerská legenda a v křížové váze!

Maidana vs. CaliMaidana vs. CaliBUENOS AIRES – Celý letošní rok se spekuluje o comebacku argentinské boxera Marcose Reného Maidany (35-5, 31 KO), který skončil kariéru dvěma porážkami s Floydem Mayweatherem v roce 2014. A nyní je už vše potvrzeno. Ovšem „El Chino“ si připravil překvapení.

V Buenos Aires se v pátek konala tisková konference, kdy ke stolu argentinské hvězdy bojových sportů. Stále teprve šestatřicetiletý Marcos René Maidana a o dvanáct let starší Jorge „Acero“ Cali.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeden slavil úspěchy v profesionálním boxerském ringu, ve kterém stihl 40 zápasů a ve kterém značně potrápil slavného Floyda Mayweathera. Tedy minimálně v prvním měření sil z května roku 2014. Dvakrát se stal světovým šampionem v lehkém velteru, jednou ve velteru.

Druhý nasbíral 86 zápasů v kickboxu, hned 68 ukončil před limitem, 11 vyhrál na body, sedmkrát odešel poražen. Ve své sbírce má pět titulů mistra světa prestižních kickboxerských organizací, dva duely si střihl také v oktagonu, v obou případech ale padl před limitem – poprvé v roce 2013, podruhé loni.

„Dělám to proto, že mě box baví. Nechci si nic dokazovat, nepotřebuji to. Chci dělat jen to, co mne baví. Cali zpochybňuje moje schopnosti, tak jsem si řekl, že je čas si to rozdat v ringu,“ usmíval se Maidana v luxusním hotelu na předměstí Buenos Aires na novináře. Na očích své pověstné tmavé brýle.

Stejně jako jeho krajan a soupeř, se kterým si vyměňovali milostné vzkazy vlastně od začátku roku.

Maidana se měl vrátit už na jaře, dokonce podepsal několikazápasovou dohodu s Premier Boxing Champions (PBC), kde ho lákali na našlapanou velterovou váhu a případný duel s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem. Jenže ve chvíli, kdy po několika týdnech nebyl schopný mocný Al Haymon plnit finanční závazky, Maidana se sebral a odcestoval z kempu v Las Vegas zpět do vlasti.

A úspěšně přibíral. Ostatně také proto jeho střet s Calim bude v křížové váze do 90,7 kg. Ano, kam se na něj hrabe takový Mexičan Canelo Alvarez, „El Chino“ to z velteru (do 66,7 kg) vezme hned o 24 kg výše. Nelze se divit, jeho krajan je sice o něco menší, ovšem celou kariéru strávil ve vahách nad 84 kg, v MMA dokonce zápasil v těžké divizi nad 93 kg.

Duel, který by se měl uskutečnit 18. dubna je naplánován na šest kol, místo zatím není určeno. „Rozhodně se nevracím kvůli finančním problémům. Kdyby to tak bylo, mám hodně věcí, co mohu nejdříve prodat. Ne, vracím se, protože mne prostě box baví a chci dělat to, co mne baví,“ přidal ve chvíli, kdy došlo na otázky, zda snad nestihl za pět let mimo zápasení rozházet peníze vydělané během skvělé kariéry završené „money fighty“ s Mayweatherem.

„Marcos to dělá ještě z jednoho důvodu. On vlastně nikdy neukončil oficiální kariéru, prostě skončil, jelikož nebyli na stole dostatečně kvalitní zápasové nabídky. Dluží fanouškům rozlučku. Proto to dělá. Chce se rozloučit se svými příznivci v ringu. A Cali s ohledem na to, jak je pokouší, je ideální protivník. A kdo ví, co bude potom,“ dodal pro domácí média jeho manažer Ernesto Ricci.

Na galavečeru by se vedle hlavních hvězd měly dále představit převážně domácí, argentinské talenty proti zahraničním soupeřům.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze