Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Lukáš Konečný hlásí návrat do ringu! Ve hře bude znovu titul!

  • Napsal Antonín Vavrda

Lukáš Konečný vs. Zaurbek Bajsangurov / zdroj foto: SES BoxingLukáš Konečný vs. Zaurbek Bajsangurov / zdroj foto: SES BoxingPRAHA/ÚSTÍ NAD LABEM – Zapomenuto, smazáno. Nejúspěšnější český profesionální boxer si užil rodiny a svátků, zorganizoval vlastní galavečer, absolvoval několik exhibicí a autogramiádu své knihy. Nyní se ale ranař z Ústí nad Labem opět zaměřuje na vlastní kariéru. Cíl? Do třetice si vybojovat právo boxovat o titul mistra světa.

První krok této mise učiní Konečný překvapivě již 23. března v sídle své stáje SES Boxing – v německém Magdeburgu. Původně měl sedět pouze v hledišti GETEC Arény a fandit svému kolegovi Robertu Stieglitzovi v odvetě s Arturem Abrahamem. Nakonec se ale představí v ringu také.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„V úterý jsem měl sezení s manažerem a nakonec jsme přehodnotili plány. S ohledem na fakt, že mojí stáj čeká náročný březen, kdy čtyři mojí stájoví parťáci boxují o světové tituly, nemělo smysl se vysilovat organizací dalšího galavečera,“ řekl pro Profiboxing.cz Lukáš.

„Proto jsme se domluvili, že si zaboxují už v Magdeburgu a plánovanou velkou brněnskou show posuneme až na přelom května a června,“ dodal dobrou zprávu i pro české fanoušky Lukáš. Ten ale zatím jméno svého soupeře prozradit nemůže.

„Vše je domluvené, čeká se jen na podpis smlouvy. Proto ještě oficiálně jméno říct nemůžeme. Prozradit ale můžu jiné dvě věci – definitivně přecházím do střední váhy a ve hře bude jeden z dílčích titulů organizace WBO,“ oznámil brněnský rodák, který letos v červenci oslaví 35. narozeniny. O jménu soupeře vás ale budeme pochopitelně neprodleně informovat, jakmile to bude jen možné.

„Termín zápasu sice není ideální, nemám za sebou dost kvalitních sparingů, ale to v klidu doženu. V plném tréninku jsem totiž už od začátku ledna. Je ale pravda, že přechod do střední váhy je rozumnou volbou. Sice už mám po tréninku 76 kilogramů, ale do lehké střední (69,8 kg) bych za ten měsíc už rozhodně nezhubl. Takto je to ideální,“ přidal ústecký bijec další důvod pro již dříve oznámený přestup o váhovou kategorii výše.

„Plány máme letos skutečně veliké. Nejen já, ale i celá stáj. Pokud by vše klaplo ideálně, mohu do konce roku boxovat o titul mistra světa. K tomu je ale klíčová především jedna podmínka: musím vyhrávat,“ dodal s úsměvem Lukáš. Již 49. profesionálním vítězstvím může svá slova podložit již za necelý měsíc.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze