Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Loma: Všichni máme velká ega. Ale nejlepší boxer napříč vahami jsem nyní já!

  • Napsal Antonín Vavrda

Vasyl LomačenkoVasyl LomačenkoLONDÝN – Už je v britské metropoli, kde se střetne o pozici vládce lehké váhy. A kde bude Vasyl Lomačenko (13-1, 10 KO) obhajovat proti Luku Campbellovi (20-2, 16 KO) i pozici jednoho z nejlepších boxerů planety.

V sobotu 31. srpna po 23. hodině to vypukne. Zápas o tituly WBC, WBA a WBO v lehké váze. Na jedné straně Vasyl Lomačenko, dvojnásobný olympijský šampion, na straně druhé Luke Campbell, který má z pod pěti kruhů jedno zlato.

VÍCE K VASYLI LOMAČENKOVI:

Duel, který budí zájem po celém světě, který byl vyprodán během týdne.

Duel, který může dát především Lomačenkovi punc nejlepšího bojovníka planety napříč vahami. Pochopitelně neoficiální, protože jen těžko lze určit toho nejlepšího z nejlepších, tedy P4P (pound for pound).

Lomačenko je jedničkou tohoto žebříčku legendárního času The Ring, který vychází od roku 1922. Stejně jako vládne u Asociace amerických boxerských novinářů či ESPN.

Naopak boxerská encyklopedia BoxRec.com jej eviduje až na pozici číslo pět. Zde je prvním Mexičan Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO), druhý pak Američan Terence Crawford (35-0, 26 KO). Zajímavostí budiž, že Crawford je číslem 2 a Alvarez číslem 3 shodně ve všech výše zmíněných ratinzích.

A také v očích samotného jednatřicetiletého ukrajinského fenoména.

„Všichni boxeři, všichni šampioni mají velká ega. Myslím, že jsem nejlepší boxera na světě napříč vahami. Stejně tak si to myslí Terence Crawford, stejně tak Canelo Alvarez. Pro mě je Crawford druhý a Alvarez třetí. Ačkoliv každý z nás si to myslí určitě jinak,“ usmíval se při odpovědi na toto téma bijec přezdívaný „Hi-Tech“ či „NoMasChenko“.

Ať je pravda kdekoliv, musí každopádně v Londýně, kde slavil své druhé olympijské zlato, svoji pozici obhájit.

„Jsem připraven, chci se stát absolutním šampionem této váhy, vstoupit do historie a pak pokračovat dál. Pořád si své cíle posouvám, to mne žene vpřed. Proto jsem bojoval už ve svém druhém profesionálním duelu o titul mistra světa (prohrál těsně s Mexičanem Orlandem Salidem). Proto jsem se stal nejrychlejším šampionem tří vah. Dělám vše pro svůj odkaz,“ je si vědom toho, že nesmí zaváhat.

Zda svá slova potvrdí také v ringu, to budou moct fanoušci v Česku sledovat v přímém přenosu. Od 22:00 hodin vysílá galavečer z londýnské arény televize Sport 2.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze