Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Lidský Fury dostane možná Millera. Arum už se těší na obří peníze z odvety s Wilderem

  • Napsal Antonín Vavrda

Schwarz a Fury po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comSchwarz a Fury po zápase / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Hodně ohlasů a také zajímavostí přinesl duel mezi Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) a Tomem Schwarzem (24-1, 16 KO), který ovládl prvně jmenovaný ve dvou kolech. Vítězný Brit, který dneska vystoupí v pražském klubu SaSaZu opět ukázal, že není jen bavičem, a tak trochu šílencem...

Nejprve se před duelem rozvalil na gauč a dal si šlofíčka, poté se bavil s kameramany, dělal fotky s lidmi ze svého týmu, se kterými se před vstupem na pódium pomodlil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Do arény vešel ve stejném oblečení a za stejné hudby, jako Apollo Creed ve slavném filmu Rocky IV. Jenže zatímco pro něj to byl poslední duel kariéry i života, Fury něco podobného nepřipustil, Schwarze rozebral ve dvou kolech.

Jen tak mimochodem, za nástup britskému obru poděkoval na dálku i Sylvester Stallone, tvůrce legendárního filmového boxera.

Ani tímto ale celý příběh nekončí. Brzo jednatřicetiletý rodák z Manchesteru po duelu navštívil šatnu poraženého, objal ho a poté mu řekl: „Přišel jsi vyhrát, a to pro mne hodně znamená. Pokusím se tě dostat na další galavečer, kde budu boxovat. A moc rád bych si s tebou někdy zatrénoval.“

Poté ještě poděkoval týmu SES Boxing, který za mladým Němcem stojí, svá slova a vzkaz poté skrze společného kamaráda Bennyho Blanka nechal přeložit ještě do rodného jazyka pětadvacetiletého rodáka z Halle an der Saale.

„Tyson je nejpohyblivější a nejšikovnější těžkou vahou současnosti. A to široko daleko,“ pochválil svého krajana na dálku Tony Bellew, bývalý šampion WBC ve váze křížové. „Připomíná mi Muhammada Aliho či George Foremana. Od dob Aliho neměla těžká váha tak charismatickou osobnost jako je Fury,“ přidal se promotér britského obra Bob Arum, který se v tomto byznysu pohybuje přes padesát let.

Duel se Schwarzem byl prvním v rámci jejich spolupráce. Tím dalším by mohl být střet s Američanem Jarrellem Millerem, který měl 1. června boxovat s Anthonym Joshuou, jenže z tohoto střetu sešlo kvůli třem dopingovým nálezům pořízka z Brooklynu. A Joshuu následně zbil Mexičan s americkým pasem Andy Ruiz Jr.

„Do konce září jsem v trestu, ale v říjnu mohu klidně boxovat. Kdybych dostal šanci boxovat s Tysonem, jdu okamžitě do toho. Už jsme měli sezení s Bobem Arumem,“ nechal se slyšet v posledním zápase 143kilový obr, který je Furyho vrstevníkem, oběma bude v létě 31 let.

Jen tak mezi řečí, svému krajanovi poslal vzkaz i Joshua, který si vzpomněl na povzbudivá slova Furyho po vlastní prohře s Ruizem: „Udělal to, co udělat musel. Potřeboval se teď vrátit s trochu snadnějším soupeřem, což Schwarz splnil. Mohl mluvit, místo toho ale ukázal své dovednosti, to je asi ta vše.“

Ale zpět do budoucnosti. Pokud dojde na zápas Fury vs. Miller, pak se nabízí termín 5. října, o kterém už ostatně mluvili jak Arum, tak britský promotér bývalého absolutního krále těžké váhy Frank Warren. Ve stejnou dobu by se měl Deontay Wilder střetnou v první ze svých naplánovaných odvet, s Kubáncem Luisem Ortizem. A poté už se rýsuje další rematch – Wilder vs. Fury.

„Ten duel by mohl udělat podobná čísla v prodeji PPV (placený televizní přenos) jako duel Mayweather vs. Pacquiao, protože by šlo o neskutečnou propagaci boxu a těžké váhy,“ těší se na skvělá čísla a také zisky Arum, kterého na tomto poli ale ještě čeká hodně práce.

Práce, o kterou si ale sám řekl, když nechtěl okamžitou odvetu obou bijců právě kvůli tomu, aby je pořádně zpropagoval. Jejich prosincová remíza sice byla zajímavým soubojem, PPV se ale prodalo jen 200 tisíc. Pro první placený zápas obou solidní čísla, v celkovém měřítku ale nic moc. Zmíněný střet #MayPac generoval 4,6 milionu PPV a například oba střety #CaneloGGG se dostaly přes miliony.

„Porazil jsem Wildera jednou, udělám to kdykoliv znovu. On ví, že mne nemůže knockoutovat, že můj styl je pro každého z těch kluků neřešitelným problémem. Ublížit mi dokáže, ale to je asi tak všechno. Ale těším se na něj, protože už jsou v těžké váze jen dva hlavní koně, my dva. Ale nejdříve se on musí popasovat s tím 147letým dědou jménem Luis Ortiz,“ rýpl si do svého potencionálního protivníka pro jaro 2020 Fury.

Jistě nečekáte, že si to „Bronzový Bombardér“ nechal jen tak líbil: „Udělal, co musel udělat. Snaží se ho propagovat, snaží se pořád omílat ten jeho příběh, což je v pořádku. On udělal v sobotu to, co musel, což je také v pořádku. Porazil soupeře, který za celý duel trefil snad čtyři údery a který byl za boxovací pytel.“

Že jeho pochvala byla myšlena ironicky, není třeba dodávat...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze