Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Lewis okouzlen vývojem Wildera. Foreman: Louis, Frazier i Tyson byli větší knockoutéři

Wilder knockoutoval OrtizeWilder knockoutoval OrtizePRAHA – Ten zápas rezonuje, a ještě nějakou tu dobu rezonovat bude. K triumfu Deontaye Wildera (42-0-1, 41 KO) nad Luisem Ortizem (31-2, 26 KO) se v posledních dnech vyjádřil kde, kdo. Nechybí ale také kapacity.

„Dejte mi můj respekt. Zasloužím si ho. Mám na kontě přes 40 knockoutů, přesto musím neustále někomu něco dokazovat,“ nechal se po impozantním knockoutovém vítězství v sedmém kole slyšet sám „Bronzový Bombardér“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nechme nyní stranou fanoušky, stejně jako Brita Tysona Furyho, který mu připomněl, že porazil padesátiletého dědka (Kubánci Ortizovi mnozí jeho věk nevěří) a že on ho v únoru zničí, protože kromě pravačky nemá nic, a podívejme se na názor dvou legend tohoto sportu.

Američana George Foremana (76-5, 68 KO) a dalšího Brita Lennoxe Lewise (41-2-1, 32 KO). Druhý jmenovaný dokonce působil v roli spolukomentátora galavečera pro americkou televizi FOX.

„Hodně lidí říkalo, že Ortiz vede, ale já tvrdil, že je to zápas na dvanáct kol, které se rozhodují ve druhé polovině. Ano, mohl být trochu aktivnější, ale je to jedno, pokud je výsledek takový, jaký nakonec byl. Nyní se ukázalo, že Ortiz je skutečným boogeymanem (člověk, kterému se všichni vyhýbají) těžké váhy, protože je to dobrý boxer, levák a tvrďák. Deontay si zaslouží uznání, že mu dal šanci,“ pronesl obdivně na adresu obou Lewis.

A co zaznělo k tolik opěvované Wilderově pravačce?

Wilder sundal Ortize i podruhéWilder sundal Ortize i podruhé

„Jo, rozhodně ji má drtivou. Má nejvyšší KO percentil v historii těžké váhy, takže to tak je. Dělá to dobře, neměli byste si se soupeřem chtít hrát, ale co nejrychleji se ho zbavit. A on má v tomto ohledu opravdu velký talent. Ale pokud byste ode mne chtěli srovnání, pak marně. Nesrovnávám různé éry. Každopádně patří mezi to nejlepší v historii,“ okomentoval to, co nyní vlastně řeší celý boxerský svět.

Mimo jiné také Foreman, který byl konkrétnější. „Je dobrý, ale ještě se nepřiblížil trojici Joe Louis, Joe Frazier a Mike Tyson,“ začal své povídání legendární „Big George“. A následně jej dovysvětlil.

„Musí předvést něco podobného jako Mike Tyson proti Trevoru Berbickovi. Chlapče, já to viděl z hlediště a tehdy jsem si řekl, že ten chlap je chodící noční můra. Ta dravost, divokost, akce. Proti zkušenějšímu a vyššímu soupeři, šampionovi,“ zaznělo od něj staršího šampiona těžké váhy všech dob. Mimochodem, Berbick byl po Larrym Holmesovi posledním přemožitelem legendárního Muhammada Aliho.

Ostatně proto po obou tolik toužil právě Tyson a chtěl je oba zničit, což se mu také povedlo.

Tak, či onak, dle Lewise se dočkáme od Wildera ještě velkých věcí. „Udělal velké prohlášení, nemůžeš popřít jeho moc v pravačce. Ale musí ještě zapracovat na dalších úderech. Já mohl zničit soupeře na hlavu, na tělo, svojí pravačkou, levačkou, oběma háky. To je teď jeho úkol. Ale on na tom pracuje, jen si pusťte to jeho KO. Jak tam sice možná máchá levačkou, fackuje Ortize, ale on si ho chystal, naměřoval, je šikovnější, než si o něm mnozí myslí,“ zakončil své myšlenky Lewis.

Zda jeho slova o progresu a snaze se zlepšovat, byť už mu je 34 let, potvrdí, to zjistíme možná už hodně brzo. Pokud půjde vše tak, jak má, 22. února se postaví v další odvetě proti Furymu, se kterým loni v prosinci remizoval. A který mu právě svými boxerskými dovednostmi a pohybem dělal tak velké problémy...

„Bude to velký, impozantní boj. Někteří totiž milují boxery, někteří knockoutéry. A jejich vzájemné střety jsou vždy parádní. Já osobně tyto zápasy miluji, protože nikdo neví, jak to dopadne. Nebudu říkat předpovědi, ale Deontay nyní vypadá velmi dobře. Věřím, že brzo poznáme dalšího nesporného šampiona těžké váhy. Protože soupeřů pro Wildera je stále méně a méně. Vše k tomu směřuje,“ dodal olympijský šampion a poté i trojnásobný mistr světa a také muž, který dokázal sjednotit pásy v těžké váze.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze