Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Letní kino v Ústí: Konečný vs. Vémola? A možná také 'Řeporyjec' Novotný vs. Foldyna

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný vs. VémolaKonečný vs. VémolaÚSTÍ – V zámoří se rozběhne boxerská scéně 9. června v Las Vegas, v Česku pak o tři týdny později, 27. června a také očekávaně – v Ústí. A plány promotéra Lukáše Konečného jsou více než zajímavé, ostatně posuďte sami.

Koronavirová pandemie ochromila všechny, boxery nevyjímaje. Ovšem i ostří hoši v rukavicích se chystají zpět do ringu. A jsou pořádně nažhaveni. „Zájem o akci u mě v hospůdce Eden 27. června je obrovský. Ovšem kluci chtějí především ratingové zápasy, což já tak úplně ne. Rád bych i pár zajímavých, a ne dopředu jasných duelů,“ řekl Profiboxing.cz Konečný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Z celkem už dvacítky bitev se tam skutečně pár takových rýsuje. Třeba ta o volný český pás v křížové váze, která je momentálně na tuzemské scéně nejnašlapanější, posuďte sami: Václav Pejsar (14-9, 12 KO), Vasil Ducár (8-3-1, 7 KO) či Vladimír Řezníček (9-3-2, 4 KO).

Po zápase taktéž mocně touží slovenský ranař Róbert Rácz (22-2, 19 KO), který by si rád vzal zpět český pás v super střední váze. Ten aktuálně říká „Pane“ Marku Andrýskovi (5-0, 4 KO). Na tento duel ještě v Edenu určitě nedojde, co není, ale může být.

Třeba na přelomu srpna a září v ústeckém letním kině. „Ano, chci tam uspořádat takové sportovně-kulturní odpoledne a večer, aby si to prostě užili všichni. Odstartovat třeba už ve dvě odpoledne a po určitých blocích střídat boxerské duely a hudební vystoupení. Mít tam také prostory pro děti, které by si mohly vyzkoušet box a podobné věci,“ nastiňuje hodně zajímavé plány Konečný.

Kdo ví, třeba se dorostu bude věnovat světová šampionka WBC Fabiana Bytyqi (15-0-1, 5 KO), která by se tak mohla „zabavit“ při čekání na svoji obhajobu. Ta se měla uskutečnit už v dubnu, ovšem pandemie koronaviru plány změnila.

„A je pro ni těžké sehnat soupeřku. Měla by obhajovat pás proti Mexičance Marii Soledad Vargasové (14-3-1, 1 KO), se kterou remizovala, ale mám takové obavy, že v té době ji sem ještě nebudeme moct s ohledem na situaci dostat,“ vysvětluje kouč a manažer „Andělské pěsti“ v jedné osobě.

A když nemůže hvězdná svěřenkyně, holt vezme zápas její trenér. Byť ten už slíbil, že do ostrého souboje jen tak nevstoupí. Ostatně, slib rodině, blízkým a sám sobě neporuší, mělo by jít o exhibici. Soupeři? Oslovený trojlístek je skutečně parádní:

Marpo, Jakub Štáfek a... Karlos Vémola!

„Se všemi jsem v kontaktu, Karlos se rozhoduje, Marpo by do toho šel, ale má koncertní šňůru, Kuba Štáfek také, záleží ale na tom, zda bude v té době volno od dalších svých povinností. Uvidíme, jak to dopadne, chci si ťuknout, rozhodně tam nepůjdu nikoho z nich zabíjet, jestli oni mě, bude to jen dobře, alespoň bude zábava pro lidi,“ usmívá se Konečný, který se stále udržuje a kterého nezastavil ani covid-19, na který byl v průběhu pandemie pozitivně testován.

A kromě už opravdu kvalitních zápasů (Rácz vs. Andrýsek?) chystá ještě jednu „zábavu“. Duel politiků, kteří se opravdu, ale opravdu nemusí – místního Jaroslava Foldyny, bývalého to boxera, a Pavla „Řeporyjce“ Novotného.

„Také zde jsem s oběma v kontaktu, oba chtějí jednat, tak uvidíme. Myslím, že jako zpestření by to nebylo vůbec špatné. Navíc s ohledem na jejich postoje si můžeme být jisti, že to nebude jen tak lehká exhibice,“ přidává s potutelným výrazem bývalý mistr světa v lehké střední váze.

Ten plánuje ještě další zajímavost, rád by si už v Edenu na konci června vyzkoušel streamování na internet, aby letní akci mohl nabídnout jako placenou – tzv. PPV – akci. „Uvidíme, něco mám rozjednané, ale vůbec s tím nemám zkušenosti. Streamování je na tom to nejsnadnější, ale je třeba vyřešit zázemí a v případě placeného přenosu také vlastně provedení,“ nastínil.

Zmíněnou letní akci by rád uspořádal pro masy, do letního kina v Ústí by mohlo dorazit klidně i na deset tisíc lidí. Záleží ale aktuální situaci v zemi s ohledem na rozvolňování opatření po koronavirové pandemii. Pokud by se ale vše povedlo, příchozí by podpořili nejen skvělou sportovně-kulturní akci, ale také záchranné složky. Vše by totiž mělo mít charitativní podtext a podpořit ty, kteří pomáhali nejvíce se s pandemií vypořádat.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze