Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Legendární Mike Tyson: Joshua mě tentokrát zklamal. Wilder? Pořád se zlepšuje

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. WilderJoshua vs. WilderPRAHA – Na konci 80. let minulého století byl Američan Mike Tyson nejobávanějším bojovníkem na této planetě. Mnozí vidí v roli jeho nástupce jednoho z dvojice Anthony Joshua (21-0, 20 KO), Deontay Wilder (40-0, 39 KO). Není proto divu, že se k jejich osobám před pár dny vyjádřilo také legendární „Zvíře“.

Momentálně jsou karty v těžké váze rozdány jasně. Pásy prestižních federací WBA, IBF a WBO drží osmadvacetiletý Brit Anthony Joshua. Titul poslední do čtyřky organizací, které uznává Mezinárodní síň slávy – WBC – pak říká „Pane“ Američanu Deontayi Wilderovi.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. WILDER:

Celý svět očekává jejich vzájemný střet, ze kterého by poprvé v historii těžké váhy vzešel držitel všech čtyř pásů. A asi se lze těžko divit, když se na názor k tomuto případnému šlágru nejsledovanější váhové divize zeptal reportér televize Showtime legendárního Mika Tysona.

„Joshua vypadal jako chlap, který se stane nezpochybnitelným šampionem těžké váhy. Ale v posledním zápase na mně příliš nezapůsobil, trochu mne zklamal,“ řekl Tyson o víkendu během sledování galavečera v Las Vegas.

Právě bijec přezdívaný „Zvíře“ je vlastně tím nezpochybnitelným šampionem. V srpnu roku 1987 vybojoval k pásům WBC a WBA také ten IBF, o osm měsíců později přidal i pás The Ring Magazine (uděluje se) a post „Lineal champ“. Federace WBO totiž vznikla až právě v tomto roce (1988), v těžké váze se o její titul poprvé boxovalo až v květnu 1989, když slavný Ital Francesco Damiani ve třech kolech zdemoloval Jihoafričana Johnnyho Du Plooye.

„Wilder? Musím říct, že ten se zlepšuje. Opravdu ano,“ přidal následně Tyson svůj pohled na svého krajana, který na začátku března knockoutoval v desátém kole Kubánce Luise Ortize, přestože byl v sedmém kole ve velkých problémech. Není bez zajímavosti, že s Wilderem si předtím vyměnil několik „milostných vzkazů“ poté, co současný král WBC pronesl, že by jej zničil v době jeho největší slávy, tedy v letech 1986-89.

„Pokud dojde na zápas Joshua vs. Wilder, tak těžko říct, kdo vyhraje. Ale vím naprosto jistě, že to skončí před limitem. Někdo z nich vyhraje knockoutem,“ dodal k tomuto tématu než začal opět sledovat dění v ringu v Hard Rock Hotel and Casinu.

Podle všech aktuálních indícií si ale budou muset fanoušci na tento střet ještě chvíli počkat. Zatímco promotér Eddie Hearn, který stojí za Joshuou, tlačí na federaci WBC, aby nařídila souboj mezi Wilderem a dalším jeho chráněncem Dillianem Whytem, ruský boháč Andrej Rjabinskij mezitím dosáhl svého u federace WBA.

Ta totiž vydala prohlášení, ve kterém potvrzuje, že Rjabinského chráněnec Alexander Povětkin je povinným vyzývatelem Joshuy a obě strany tak musí najít společnou řeč. Pokud se tak do třiceti dnů od vydání této zprávy (minulý týden) nestane, dojde na dražbu tak, aby se jejich souboj uskutečnil nejpozději 180 dní od posledního vystoupení Brita.

„Nemohu se dočkat, až se potkáme v ringu. Jsem si jistý, že to bude velký a zajímavý duel. Vůbec nemám problém s tím, že by se uskutečnil na britských ostrovech. Místní fanoušci mě přijali s otevřenou náručí, byli na mě nesmírně milí. A já jsem udělal vše, co bylo potřeba. Vedle výhry nad Pricem jsem úspěšně prošel všemi dopingovými zkouškami jak v Británii, tak doma v Rusku,“ zaznělo z úst osmatřicetiletého Rusa.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze