Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Lebka se mu propadala, dostal kovovou destičku. Colon zvládl další operaci

  • Napsal Antonín Vavrda

Příběh Pricharda ColonaPříběh Pricharda ColonaATLANTA – Bývalý portorický boxerský talent Prichard Colon (16-1, 13 KO) má za sebou další úspěšnou operaci hlavy. Šest let poté, co málem zemřel v ringu v souboji s Terrelem Williamsem (18-1, 13 KO).

Ten zápas se uskutečnil 17. října 2015. Dva neporažený bijci lehké střední váhy Terrel Williams (14-0, 12 KO) a Prichard Colon (16-0, 13 KO) si to rozdali v EagleBank Arena ve Fairfaxu v desetikolovém souboji o to, kdo se přiblíží případným velkým výzvám. Favoritem byl tehdy třiadvacetiletý Portoričan.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže duel se pro něj nevyvíjel dobře, mimo jiné i kvůli opakovaným úderům soupeře do zátylku, které nechávaly hlavního rozhodčího Josepha Coopera v klidu. Ne tak zkušeného trenéra Pedra Diaze. Ten po devátém kole začal svému svěřenci sundávat rukavice, zápas skončil diskvalifikací.

Jenže tímto krokem zachránil Diaz svému svěřenci nejspíše život. Colon začal v šatně zvracet, vyšetření v nemocnici prokázalo krvácení do mozku, následovala okamžitá operace a boj o jeho život.

Ten vytáhlý mladík vyhrál, do ringu se ale už nikdy nevrátí a nejspíše bude zbytek života odkázán na druhé, byť s následky zranění a poškození mozku bojuje jako skutečný válečník. Kromě jiného se v době pandemie koronaviru dokázal postavit na vlastní nohy, stále více dokáže zapojovat svůj mozek.

Zároveň si ale začal stěžovat na bolest hlavy. Důvod problémů? Colonovi se začala v místě předchozích operací propadat lebeční kost a tlačit tak na mozek. „Proto se lékaři rozhodli nahradit tuto část kosti destičkou,“ řekla skrze federacI WBC jeho maminka Nieves Melénde. Právě tato federace udělala poté, co se probudil z kómatu, čestného světového šampiona.

Ta zároveň v týdnu informovala, že operace dopadla dobře. Lékař už nám přišel předat výsledky operace mého syna, ŠAMPIONA Pricharda Colóna Meléndeze. A všechno dopadlo dobře. Děkuji vám všem, kteří jste se za mého syna modlili, za obrovské množství telefonátů a zpráv, které zjišťovali, jak na tom můj syn je. Už má v sobě i první dávky morfinu, aby mohl po operaci v klidu a s co nejmenšími bolestmi odpočívat,“ přidala skvělou zprávu pro sebe i zástup fanoušků.

Nezbývá než věřit, že i nadále budou chodit z rodiny stále teprve osmadvacetiletého mladíka jen a jen dobré zprávy. Za svého bývalého soupeře se dle vlastních slov neustále modlí také Williams, který naposledy boxoval v září 2019, když prohrál na body se zkušeným Thomasem Dulormem. Sociální sítě si ale tento rodák z Inglewoodu v Kalifornii zrušil už dávno předtím, jelikož byl neustále cílem nenávistných komentářů...

Prichard Colon nyníPrichard Colon nyní

Prichard Colon nyníPrichard Colon nyní

Prichard Colon během aktivní kariéryPrichard Colon během aktivní kariéry

Prichard Colon během aktivní kariéryPrichard Colon během aktivní kariéry

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze