Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Las Vegas v Praze! V ringu se představí mistr světa a medailista z olympiády

  • Napsal Antonín Vavrda

Mohammed Rabii v akci (vpravo)Mohammed Rabii v akci (vpravo)PRAHA – Skvělá novinka přilétla v pondělí z Londýna. Jak už jsme informovali minulý týden, pro galavečer BOX LIVE Praha, který se koná už 11. března v hale Královka, byl plánovaný také profesionální debut špičkového amatérského boxera. Na začátku týdne byl tento debut potvrzený, v české metropoli se fanouškům představí Maročan Mohammed Rabii.

Třiadvacetiletý rodák z marocké Casablanky zažil fantastické roky 2015 a 2016. Nejprve se stal v katarském Dauhá před zraky Mannyho Pacquiaa či Amira Khana mistrem světa ve váze do 69 kg, o rok později vybojoval bronz na olympijských hrách v Riu.

NOVINKY K BOX LIVE PRAHA:

První muslimský světový šampion a také premiant své země v pozici boxerského mistra světa se po olympiádě rozhodl odejít do profesionálního ringu. A pro svůj debut si vybral Prahu.

„Společně s mým partnerem Garym Hydem se staráme o jednoho z nejlepších amatérů všech dob Guillerma Rigondeauxe z Kuby a také o rodáka z Konga Youriho Kayembreho Kalengu. A na podzim jsme získali také jednoho z nejtalentovanějších boxerů světa Mohammeda Rabiiho,“ řekl Profiboxing.cz manažer marockého boxera Benny Blanko.

Ten tak podruhé v krátké době pomohl dostat se českému boxu do podvědomí evropské i světové scéně tohoto sportu. Právě on totiž stojí za příjezdem legendárního Američana Floyda Mayweathera na stejný galavečer, na kterém bude Rabii boxovat.

„Všichni vlivní promotéři celého světa chtěli, aby Mohammed debutoval právě na jejich galavečeru, dostali jsme hodně nabídek. On si ale vybral Prahu a BOX LIVE. V sobotu k vám přijede Floyd Mayweather. Rabii u vás bude boxovat. Do Prahy přichází pravé Las Vegas!“ dodal Blanko.

LÍSTKY NA BOX LIVE PRAHA LZE ZAKOUPIT ZDE!

Marockému boxerovi se v Praze postaví v duelu velterových vah zkušený Maďar Laszlo Kovacs (11-5, 5 KO) a vítězství nad ním tak může okamžitě Rabiiho katapultovat do elitní pětistovky světového ratingu BoxRec.com. Ve velteru je přitom aktuálně aktivních téměř dva tisíce boxerů.

Rabii, který začal s boxem v osmi letech doma v Casablance, žije spokojeným životem ženatého mladého muže. Je několikanásobným marockým i africkým šampionem, v roce 2015 byl vyhlášen boxerem roku prestižní WSB (World Series of Boxing), což je poloprofesionální soutěž pod hlavičkou Mezinárodní boxerské asociace (AIBA). V ní odboxoval celkem devět duelů, prohrál jediný, s Američanem Paulem Krollem.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze