Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Král Wilder nechal plakat Brelanda před šatnou, pro třetí duel s Furym tým zůstane

Mark Breland a Deontay WilderMark Breland a Deontay WilderTUSCALOOSA – Na konci posledního pracovního týdne nahrál sesazený šampion WBC Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) vzkaz na své sociální sítě. V něm mimo jiné burcuje sebe, své fanoušky a přidává dvě důležité informace: Mark Breland zůstává součástí jeho týmu. A bude třetí duel s Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Především po psychické stránce má za sebou čtyřiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy náročný týden. Přestože v minulosti několikrát opakoval, že je připraven, že by mohl jednou prohrát, sedmikolový výprask od Furyho nesl hodně těžko.

VÍCE K ZÁPASU #WILDERFURY2:

Mimo jiné kvůli tomu, že ho ukončil vhozeným ručníkem jeho kouč Mark Breland, se kterým spolupracuje celou profesionální kariéru. A že neměl uvolněné nohy kvůli těžkému obleku, kterým chtěl vzdát hold „černošskému měsíci“ v USA (z tohoto důvodu absolvoval i natáčení pro specializované časopisy a vyráží na cestu do Afriky). Co na tom, že se v minulosti opakovaně kasal, jak trénuje s dvacetikolovou vestou. Právě pro to, aby mu nohy v zápasech nikdy neztěžkly.

„Ahoj můj lide, moje armádo BombSquad, všichni milující lidé světa. Chci vám všem dát jen vědět, že jsem tady. Že válka právě začala. Povstanu. Jsem silný. Jsem král, kterému nemůžete vzít jeho pýchu. Jsem válečník. Jsem král, který se nikdy nevzdává. Který bude bojovat až do smrti,“ uvedl své čerstvé video bývalý šampion WBC, který držel pás od ledna 2015.

„Pokud tomu někdo nerozumí, tak teď mu to ukážu. Budu znovu bojovat. Znovu povstanu. Znovu získám titul. Vrátím se zpět. Váš král je ve skvělém rozpoložení, o tom nechybujte. Vystoupím jako fénix z popela a získám titul. Uvidíme se za pár měsíců. Všechny vás miluji,“ přidal v povídání, čímž dal de facto jasně najevo, že hodlá aktivovat klauzuli o třetím střetu s Furym.

Ten první předloni v prosinci skončil kontroverzní remízou, druhý starý devět dní jasně opanoval britský obr. Oba ale měli ve smlouvě zakotveno, že poražený může zažádat do třiceti dnů o třetí střet, který se musí uskutečnit do šesti měsíců od toho posledního. A že tímto souhlasí s rozdělením financí 60 ku 40 ve prospěch šampiona (obě dosavadní bitvy byly 50 na 50).

Wilder zároveň potvrdil, že bude pokračovat také s Markem Brelandem. Pokud ten pochopitelně bude chtít. Celý duel měl totiž hodně neetickou dohru, která ukázala silné zklamání sesazeného šampiona. Dle amerických novinářů totiž nesměl Breland do šatny za svým svěřencem, který se s dalšími lidmi z týmu včetně hlavního kouče Jaye Dease před ním zamknul.

Breland, sám bývalý špičkový boxer – profesionální i amatérský mistr světa a také olympijský šampion – měl tento moment oplakat. A mnozí experti i kolegové z branže mu následně radili, aby z týmu sám odešel, pokud se mu Wilder neomluví.

Je otázkou, jak vše nakonec bylo, zda o tomto vůbec „Bronzový Bombarďák“ věděl a jaká je mezi oběma muži komunikace. Pravdou je, že právě Breland vede jeho tréninku, že on s ním během zápasů komunikuje v ringu, Deas, který zná Wildera přes patnáct let a do jehož tělocvičny kdysi přišel, v posledních letech funguje spíše jako poradce, z pozice spolu-manažera na celý tým dohlíží.

„To, co Mark udělal, mi ublížilo. Víte, když mluvím o tom, že mohu zabít soupeře, vnímám to stejně i opačně. Sám jsem připraven v ringu zemřít. A moji trenéři to ví. A já potřebuji, aby toto respektovali. Aby se těmito zásadami řídili. Ano, mohou mě milovat, ale jejich emoce nesmí přebít moje přání, moje rozhodnutí, protože moje pýcha je pro mě všechno,“ řekl k tomuto už v průběhu týdne pro ESPN.

Následně ve videu potvrdil, že i přes zasaženou pýchu bude s Brelandem chtít pokračovat. Uvidíme ale nakonec skutečně oba bok po boku také v odvetě s Furym?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze