Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Král ringu? Spong měl v sobě lék pro plodnost žen, Usyk dostal nového soupeře

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander Usyk / zdroj foto: Boxingscene.comAlexander Usyk / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Měl to být zajímavý rozehřívací zápas pro Ukrajince Alexandra Usyka (16-0, 12 KO) v těžké váze. Jenže surinamský rodák Tyrone Spong (14-0, 13 KO) neprošel dopingovými testy a v noci na neděli si to rozdá Usyk v Chicagu s jiným soupeřem, konkrétně s Američanem Chazzem Witherspoonem (38-3, 29 KO).

Klomifen. Toť zakázaná látka nalezená v těle hvězdného kickboxera, který po dobytí tohoto světa toužil dobýt také ten ryze boxerský. Před pár týdny dostal dokonalou příležitost. Zápas s Alexandrem Usykem, který po sjednocení křížové divize chce totéž předvést také s tou těžkou.

VÍCE K ALEXANDRU USYKOVI:

Jenže antiestrogen, který pomáhá ženám v době ovulace k otěhotnění, ale také lze u mužů využít pro zvýšení hladiny testosteronu tento hodně zajímavý duel zhatil. Respektive skutečnost, že si jí chtěl čtyřiatřicetiletý „Král ringu“ pomoct.

„VADA nás kontaktovala, aby nás informovala, že při testování Tyrona Sponga došlo k nepříznivým skutečnostem. Vše jsme zaslali Sportovní komisi státu Ilinois, další informace zveřejníme během úterního dne,“ pronesl promotér večera, Brit Eddie Hearn.

„Máme záložní protivníky,“ přidal šéf Matchroom Boxing, který s Usykem spolupracuje. Totéž potvrdil pro ESPN také manažer ukrajinské hvězdy Egis Klimas. Ten už je se svým hvězdným klientem od nedělního odpoledne ve třetím největším americkém městě. A také v jednom z nejkrásnějších.

Jedinou dobrou zprávou na celém případu budiž ta, že Usyk zápasit bude. Ať už s chráněncem Pedra Diaze, nebo proti někomu jinému.

Usyk vs WitherspoonUsyk vs Witherspoon

„Připravujeme se na toto už hodně dlouho. Ten duel bude, existují náhradníci, kteří mají být připraveni,“ řekl Klimas ESPN. Ani jeden z nich jména neprozradil a zatím se ani žádné neobjevilo ani u tradičně kvalitně informovaných britských i zámořských novinářů.

Usyk naposledy boxoval v listopadu loňského roku, kdy v hodně zajímavém duelu v osmém kole knockoutoval Brita Tonyho Bellewa v Manchester Arena. Už tehdy v ringu oznámil, že se přesouvá do váhy těžké.

V ní měl debutovat 25. května proti Kamerunci s francouzským pasem Carlosi Takamovi, kvůli zranění levého bicepsu ale musel Ukrajinec ze zápasu odstoupit. Takam byl ve hře také pro nový termín, obě strany ale údajně nenašly shodu na poli financí. Mimo jiné také proto, že Kamerunec změnil manažera a ten chtěl, aby byla jeho klientovi proplacena také příprava na první, neuskutečněný duel.

Slova Klimase i Hearna se potvrdila v úterý nad ránem, kdy byl oficiálně potvrzený poster pro zápas Usyka s už osmatřicetiletým Američanem Chazzem Witherspoonem. Toho si fanoušci nejvíce pamatují z roku 2012, kdy prohrál zajímavou tříkolovou bitvu s tehdy neporaženým a hodně sledovaným Sethem Mitchellem.

Bijec z Philadelphie se následně vrátil do ringu po dvou letech a od té doby neprohrál. Dlužno dodat, že seznam jeho protivníků není příliš kvalitní.

„Už se nemohu dočkat tohoto duelu. Byl jsem v tréninku na velký duel a ten přišel. Alex přichází do těžké váhy a pozná, že je to úplně jiná hra. Vyhrál jsem posledních osm duelů a ctím, že jsem připraven na právě takovou výzvu. Hodlám do něj vložit vše, své umění i váhu,“ pronesl pro Sky Sports bijec přezdívaný „Gentleman“.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze