Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Krach. Canelo měl nesmyslné podmínky, vůbec mu nejde o jeho odkaz, zuří Plant

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Plant outCanelo vs. Plant outPRAHA – Ten zápas se dokonce už měl objevit na serveru BoxRec.com, zámořská média jej brala jako hotovou věc. V tuto chvíli to ale vypadá, že Canelo Alvarez (56-1-2, 38 KO) se vytouženého sjednocujícího souboje v super střední váze s Calebem Plantem (21-0, 12 KO) nedočká.

Datum 18. září 2021. Místo konání Las Vegas. Televize FOX, samozřejmě jeho placená část. Hlavní protagonisti? Šampion WBC, WBA a WBO v super střední váze Canelo Alvarez a proti němu držitel titulu IBF Caleb Plant.

Několik týdnů se na této dohodě pracovalo, na konci minulého týdne web ESPN avizoval, že chybí doladit maličkosti. Jenže dle všeho to až takové maličkosti nebyly. Stačilo několik přehození smlouvy mezi Alvarezovým týmem a Premier Boxing Champions (PBC) Ala Haymona.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Jeho štěkání je větší než kousání. Canelo byla nabídnuta největší záruky kariéry, měl si vydělat 40 milionů dolarů pls mexická televizní práva a sponzorství z Hennessy,“ začal své povídání pro ESPN v úterý večer naštvaný devětadvacetiletý Američan.

Aby bylo jasno, také v jeho případě šlo o životní duel, životní garantované výdělky. Alvarez je momentálně číslem jedna v boxu, bojovat s ním chce každý. Jak díky jedinečné šanci v ringu, tak i díky jedinečné šanci se zajistit. Ale zpět ke slovům rodáka z Nashville.

„Poté chtěli podíl z prodeje lístků a další peníze z PPV. Ok, dostal to. Domluveno bylo i to, že půjde o sjednocující duel bez odvety, během víkendu chtěli jednostrannou doložku o odvetě, pokud vyhraji. Ok, nemám problém, já prostě chci jen boxovat,“ pokračoval Plant, který také přiznal další ústupky. Tedy alespoň ze svého pohledu.

Obě strany se měly dohadovat na rozměrech ringu, Alvarez v tomto případě trval na větším – 22x22 stop, byť standardy Nevadské sportovní komise jsou 20x20 stop. Také s tím Plant souhlasil: „Je to směšné, zbytečné, je mi to jedno.“ Mimochodem, o velikost ringu se dohadoval Canelo už v posledním duelu se Saundersem. Nasmlouváno údajně bylo 22x22 stop, na AT&T Stadium v Arlingtonu čekal na oba ring 18x18.

Tentokrát kroutila hlavou nad chováním soupeře, který v takovém ringu nechtěl boxovat, pro změnu mexická hvězda. Dle ní šlo o hloupost, malichernost.

Caleb PlantCaleb Plant

Co už ale Planta vytočilo, byly další požadavky, se kterými druhá strana přispěchala na poslední chvíli. „Když se zraním, nebo onemocním, dostanu garantovanou částku ze smlouvy a půjde se dál. V jeho případě se zápas jen posune a já budu muset čekat. Do zápasu zbývá sedm a půl týdne, ztratili jsme drahocenný čas, který bychom měli věnovat propagaci, a hlavně dopingovým testům pro zápas takového rozsahu a zájmu,“ poznamenal celkem trefně Američan.

„Upřímně? Pochybuji, že jeho skutečným motivem je odkaz, nebo peníze. Čekali jsme, až si užije svatbu, natáčení televizní show, golfový turnaj, dali jsme mu vše, co chtěl. Já s ním chci bojovat, kdykoliv a kdekoliv, a pokud o tom někdo pochybuje, ukážeme klidně smlouvy, dokumenty, které toto potvrzují,“ přidal rozladěně.

Co bude dál, je ve hvězdách. Dle dobře informovaných zámořských novinářů je možné, že pokud emoce opadnou, vrátí se všichni zainteresovaní k jednáním ještě tento víkend. Ale čas se krátí. Canelo navíc chce v tomto termínu – 18. září – boxovat stůj, co stůj, jelikož jde oslavu Dne nezávislosti Mexika, jeden z dalších národních svátků největší středoamerické země.

Přitom Alvarez už v květnu jasně deklaroval, že chce Planta. Obě strany skutečně od té doby jednaly, mexická superstar má navíc volné ruce, protože není smluvně vázán k žádné promotérské či televizní společnosti, byť ano, má nadstandardní vztahy s DAZN a Eddiem Hearnem. Ten ostatně přispěchal s další možností – soubojem se současným šampionem WBA v polotěžké váze Dmitrijem Bivolem (18-0, 11 KO).

Canelo AlvarezCanelo Alvarez

Ten je ochotný bojovat s Alvarezem jak ve „své“ váze, tak i v super střední. Obecně totiž platí, že patří mezi menší polotěžké a neměl by problém se shazováním o váhu níže, konkrétně o 2,5 kilogramů dolů. Navíc ve hře je i tzv. catchweight.

Na druhou stranu – dohoda s PBC by byla také pro Mexičana zajímavá. Návrat na placený kanál celostátní televize, se kterou má projekt smlouvu do konce roku a opci na rok 2022. A také potřebuje další a další velké hvězdy. Zároveň má – na rozdíl od DAZN – co nabídnout. Je tu Jermall Charlo, šampion WBC ve váze střední, nebo David Benavidez, bývalý to dvojnásobný šampion WBC ve váze super střední, který má sice americký pas, ale mexické kořeny.

„Ano, má jméno, ano, porazil skvělé britské boxery, ale pokud jde o opravdovou extratřídu – souboje s Floydem, Erislandym Larou a dva s Gennadijem Golovkinem – pak má bilanci 1-3,“ dodal na závěr rozladěný Plant. Mimochodem, oficiální bilance je 2-1-1 pro Canela, ovšem mnozí zpochybňují jak výhru nad Kubáncem, tak především triumf nad GGG.

Jak tohle nakonec dopadne?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze