Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kovaljov stane za údajné brutální napadení ženy před soudem až na začátku ledna 2020

Sergej KovaljovSergej KovaljovLOS ANGELES – Ruský bijec Sergej Kovaljov (34-4-1, 29 KO) už má v letošním roce „klid“. Původně měl po zápase s Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), který prohrál knockoutem v 11. kole, stanou 25. listopadu před soudem. Líčení se ale nakonec odložilo na 6. ledna.

Co se vlastně stalo, že šestatřicetiletému ruskému boxerovi hrozí až čtyři roky za mřížemi?

Jde o případ, který byl celkem dlouho úspěšně držen pod pokličkou. A o kterém příliš neinformovali z respektu ke Kovaljovovi ani američtí boxerští novináři. Jen sem tam probleskla nějaká ta zpráva. Poprvé loni v srpnu krátce po jeho prohře s Kolumbijcem Eleiderem Alvarezem.

VÍCE K SERGEJI KOVALJOVOVI:

Zatčen byl ale nedaleko Big Bear v Kalifornii už o dva měsíce dříve. Tehdy – 9. června – měl nejdříve údajné oběti – Jamie Frontzové – dávat sexuální návrhy na jednom večírku. Žena je odmítala, jenže Kovaljov se nenechal odbýt a Frontzovou navštívil ještě s jedním kamarádem v jejím pokoji. Výsledkem byl zlomený nos, otřes mozku a poškození krční obratel.

Frontzová se obrátila na policii, která Kovaljovova zatkla a vyslechla. Poté byl ruský bijec propuštěný a došlo na shromažďování důkazů. První slyšení se uskutečnilo tři týdny po zmíněné prohře „Krushera“ s Alvarezem, další pak na začátku dubna letošního roku.

„Dne 4. dubna bylo provedeno předběžné slyšení, kde bylo shromážděno dostatečné množství důkazů, abychom mohli jít před sebou. Pan Kovaljov je obviněn dle Kalifornského trestního zákoníku paragrafu 245, odstavce 4 a hrozí mu za těžké ublížení na zdraví až čtyřletý pobyt ve státní věznici,“ řekl Boxingscene.com Jason Liso, státní zástupce okresu San Bernardino, kde se celý případ projednává.

údajně napadená žena Jamie Frontzováúdajně napadená žena Jamie Frontzová

Kovaljov tak od zatčení absolvoval čtyři duely, z nichž dva prohrál tvrdě před limitem a v jednom měl velké problémy (doma v Čeljabinsku proti Anthonymu Yardemu). Zároveň také stihl změnit trenéra, když jej nyní vede zkušený Američan Buddy McGirt.

K posunutí prvního soudního přelíčení došlo při přípravném řízení toto pondělí, na kterém byl Kovaljov osobně přítomen (stejně jako na slyšení 3. října letošního roku, vždy opakovaně odmítl, že by k napadení došlo). Vedle čtyřletého pobytu za mřížemi hrozí otci dvou dětí (pětiletý syn Alexander a roční dcerka) i nutnost zaplatit poškozené 8 milionů dolarů. Toť částka, o kterou jej Frontzová zažalovala.

Pokud by byl Kovaljov odsouzen, pak kromě totálně poškozené pověsti odevzdá oběti de facto kompletní výplatu ze zápasu s Alvarezem.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze