Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kouč Canela: Benavidez nás není hoden, poráží odpad. Chceme Charla či GGG

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo a ReynosoCanelo a ReynosoCeloživotní trenér a také současný manažer Canela Alvareze (57-1-2, 39 KO) – Eddy Reynoso – nesouhlasí s tím, že by pro jeho chráněnce měl být momentálně nejtěžším protivníkem povinný vyzývatel WBC v super střední váze David Benavidez (25-0, 22 KO).

Mexická superhvězda v současnosti dle všeho cílí na pás z páté váhové kategorie – křížové váhy. Vše by se mělo rozhodnout na přelomu ledna a února. Hodně totiž bude záležet na tom, jak dopadne zápas mezi šampionem WBC v této váze Ilungou Makabuem (28-2, 25 KO) a Thabisem Mchunem (23-5, 13 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten je naplánován na 29. ledna do Warrenu v Ohiu. Problémem ale může být i to, že jeho promotérem je legendární, ale také kontroverzní Don King, který v prosinci podepsal spolupráci s Makabuem. A že s ním není snadné se domluvit, není třeba dodávat.

Ale zpět do současnosti. Většina expertů oceňuje Canelovu snahu dobýt také křížovou váhu, řada z nich – a také fanoušků – ale vidí v souboji s Makabuem snahu se vyhnout skutečným výzvám, které leží v nižších divizích.

V té polotěžké je jistě třeba jmenovat ruské duo Artur Beterbijev – Dmitrij Bivol, v super střední pak mohou mít oprávněné ambice bojovat s absolutním šampionem této divize David Benavidez (25-0, 22 KO), či David Morrell Jr. (6-0, 5 KO). Eddy Reynoso si to ale nemyslí.

„Když se podíváte na rekord Benavideze, neporazil nikoho, kdo za něco stojí. Nejkvalitnějším jeho soupeře je Anthony Dirrell, který sice byl šampionem, ale nic zázračného nepředvedl. Mnozí naopak tvrdí, že je David přeceňovaný. Byl mistrem světa, dvakrát, ale pokaždé kvůli disciplinárním prohřeškům o pás přišel,“ začal své hodnocení zkušený mexický kouč.

Pochopitelně se u této části příliš zdržovat nechtěl, máslo na hlavě, co se týče dopingového škraloupu, má také Alvarez, který kvůli clenbuterolu v těle musel v roce 2018 o půl roku odložit odvetu s Gennadijem Golovkinem (podruhé pak Benavidez ztratil šanci obhajovat pás, když neudělal váhu).

„Získal si pověst tím vším. Tím, že knockoutuje soupeře, dává hodně ran, má silný úder, díky čemuž by měl být pro Canela těžkým soupeřem. Ale co by nás mělo motivovat s ním bojovat? Vždyť prakticky nikoho pořádného neporazil. Bojuje s céčkovými soupeři,“ pokračoval Reynoso. Na jeho otázku je každopádně celkem snadná odpověď – jak už bylo zmíněno, Benavidez je aktuálně jedním z povinných vyzývatelů mexické hvězdy v super střední váze, kde drží pásy všech čtyř federací.

„My se nyní soustředíme na možnost získat pás v křížové váze, protože je to reálné, možné. V tělocvičně navíc často trénuje a spáruje s těžkými vahami,“ připomněl Reynoso fakt, že v kalifornském gymu vede také Andyho Ruize Jr. a Franka Sancheze.

Že je ale vše v boxu hlavně byznys a že je Canelo často srovnáván se svým jediným přemožitelem Floydem Mayweatherem – co se týče cíleného výběru protivníků – dokládají Reynosova závěrečná slova: „Jako šampioni musíme hledat ty nejlepší soupeře, bojovníky s tituly, kteří vyvolají zájem. Proto chceme bojovat s Jermallem Charlem (šampion WBC ve střední váze) a Gennadijem Golovkinem (šampion IBF ve střední váze).“

Jen tak mimochodem – přestože Charlo často mluví o tom, že by kvůli Canelovi neměl problém přibrat, pořád je výrazně menším než Canelo. A co se týče GGG? Ten neboxoval od prosince 2020, momentálně čeká na nový termín souboje se šampionem WBA Rjotou Muratou, v dubnu mu bude 40 let a sám Canelo opakovaně tvrdil, že jej završení trilogie s ním nezajímá. Ostatně i Reynoso se dříve v roce 2021 nechal slyšet, že v současnosti by jej jeho bijec knockoutoval...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze