Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Koronavirus děsí už i box. Číňan Čang Č'-lej kvůli pohřbu nestihl odcestovat do USA

  • Napsal Antonín Vavrda

Čang Č'-lejPRAHA – Maloval si velkou zámořskou kariéru. Konečně. Místo toho čeká na Čang Č'-leje (21-0, 16 KO) její další zpomalení. Bijec přezdívaný „Big Bang“ totiž musel zůstat kvůli omezením spojených se šířením koronaviru ve své vlasti.

Už na začátku února se měl přesunout do Spojených států na další kemp. Měl se připravovat na jeden z dubnových galavečerů Matchroom Boxing a Roc Nation Sports, kteří jej zastupují. Jenže Čang Č'-lej musel zůstat doma.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

USA totiž od 1. února zakázaly cestování do Států právě z kontinentální Číny, kde nyní již pandemie koronaviru COVID-19 propukla. Dnes v noci navíc americký prezident Donald Trump uzavřel hranice také pro Evropu. A to po dobu třiceti dnů.

A to přitom v zámoří doufali, že se vše brzo změní. „Čekáme a doufáme, že se omezení změní tak, aby mohl pokračovat v restartu své kariéry. Tohle měl být jeho rok. Stále v to věříme, on je připraven přicestovat. Trénovat doma je pro něj náročné i bez toho, co se tam děje. A teď, když de facto nemohou Číňané opustit své domovy...,“ řekl pro Boxingscene.com Dino Duva z Roc Nation, který se o obrovitého Č'-leje stará.

Ten je momentálně „uvězněný“ ve svém rodném Čeng-čou, desetimilionové metropoli provincie Henan.

Přitom vše vypadalo tak dobře. Po čtrnáctiměsíční pauze se stříbrný z Her 2008 v Pekingu vrátil do ringu loni v listopadu, kdy v deseti kolech přeboxoval Ukrajince Andreje Ruděnka (32-5, 20 KO). Teď pro něj promotéři chystali ještě kvalitnější výzvu, ostatně Matchroom Boxing má ve svém středu řadu elitní těžkých vah. S ohledem na momentální situaci se nabízel Američan Michael Hunter (18-1-1, 12 KO).

„Je mi ho líto, fakt. Ten kluk se prostě nemůže dostat do tempa, další pauza je v jeho případě to nejhorší, co se mohlo stát. Víte, především v současné situaci těžké váhy, díky její síle, je potřeba být neustále v tempu, mít nějakou kontinuitu,“ přidal Duva. Navíc je třeba připomenout, že Čang Č'-lej oslaví v květnu už 37. narozeniny.

A je téměř jisté, že doma, v Čeng-čou, kde se zdržel oproti původním plánům kvůli úmrtí v rodině. Změnil tak původně naplánovaný let na prosinec, kterým cestoval jeho parťák a kamarád Fan-lung Meng (16-0, 10 KO). Ten by se měl 28. března utkat v Montrealu se šampionem IBF a WBC v polotěžké váze Arturem Beterbijevem (15-0, 15 KO).

Zda na tento zápas ale nakonec dojde, je nyní ve hvězdách také. V Montrealu byly k dnešnímu dni zrušeny tři galavečery, jeden se dotýká také slovenského bijce Roberta Rácze (22-2, 19 KO), který si to na stejném místě měl rozdat s domácí hvězdičkou Lexsonem Mathieum (8-0, 7 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze