Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Drogový král řešit zápasy Furyho už nebude. 'Neurazil se, chápe to,' říká spokojený Arum

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury a Bob ArumTyson Fury a Bob ArumNEW YORK – Prezident Top Rank Boxing Bob Arum a šampion WBC v těžké váze Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) oficiálně potvrdili, že kontroverzní irský drogový baron Daniel Kinahan nebude zapojen do jednání o dalších zápasech britského obra.

Ten příběh vzbudil pořádnou pozornost. Tyson Fury před dvěma týdny poděkoval ve videu na sociálních sítích Danielu Kinahanovi za pomoc při jednáním o dvou soubojích s krajanem a rivalem Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO). Na tom by nebylo nic špatného, pokud by se nejednalo o šéfa irské drogové mafie, který má na rukou krev desítek lidí a který si tímto černým obchodem vydělal stovky milionů dolarů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Do rodného Irska už nějaký ten rok nemůže, stejně tak i do Španělska, momentálně funguje jako poradce jednoho ze saudskoarabských princů. A jelikož duel Fury – Joshua se měl uskutečnit v těchto končinách a jelikož Kinahan byl zakladatelem MTK Global, která manchesterského obra zastupuje (už spolumajitelem není), zapojil se do jednání. Výrazně.

„O víkendu jsem měl hodně rozhovorů s Tysonem Furym a společně jsme se domluvili, že dokud společně budeme řešit jeho zápasy, tak bez Kinahana. A je jedno, zda půjde o Wildera, nebo Joshuu, zbavíme se díky tomu hodně komplikací. Informoval jsem o tom Eddieho Hearna, aby věděl, s kým má vyjednávat,“ řekl Arum pro The Daily Telegraph.

„Eddie o tom byl informován stejně jako televize Sky Sports a BT Sport, stejně jako Premier Boxing Champions, se kterými je třeba nejdříve doladit podmínky trilogie mezi Tysonem a Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Jsme na stejné lodi, momentálně řešíme, že by zápas byl opět v Nevadě, nebo Texasu a ideálně v prosinci. Stejně tak řešíme s Eddiem příští rok a Furyho s Joshuou. Nejdříve ale Wilder a také si musí AJ poradit s Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO),“ pokračoval Arum.

Ten shodou okolností zastupuje vedle Furyho právě také bulharskou „Kobru“. Také proto se mluví o tom, že případný velkolepý britský souboj dvou šampionů (pokud oba pásy uhájí) je blíže než kdy jindy. A že mohou existovat už určité dopředu domluvené dohody.

Což se ostatně potvrdilo, nyní je ale na všech je dotáhnout bez prostředníka jménem Daniel Kinahan, který má sice černou minulost, dle mnohých si ale chce díky boxu zajistit alespoň částečně odpustek. Navíc sami bojovníci na něj neřeknou křivé slovo.

A podobně i promotéři. „Mluvil jsem s Danielem, kterého oba s Tysonem milujeme, obdivujeme a respektujeme, a on vše chápe. Rozumí tomu, že bude nejlepší, když nyní nebude součástí jednání. Dan je v pohodě, není uražený, popřál nám štěstí. On chce pro Tysona Furyho jen to nejlepší. Pokud to je nyní o tom, že má vystoupit z jednání, nemá s tím problém, naopak,“ dodal Arum, který se v boxu pohybuje 54. sezonu a který je vystudovaným právníkem.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze