Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečně jasno! Vitalij Kličko s boxem definitivně skončil

  • Napsal Antonín Vavrda

Vitalij Kličko se definitivně loučíVitalij Kličko se definitivně loučíKYJEV – Ta zpráva sice proběhla východními médii ve druhé polovině minulého týdne, s ohledem na váhavost Vitalije Klička (45-2) i kvalitu „zaručených zpráv" právě ze zemí z bývalého východního bloku jsme s jejím zveřejněním chvíli počkali.

Jenže ani přes víkend nedorazilo do světových médií dementi a tak se to dá tentokrát již brát jako jasná zpráva: dvaačtyřicetiletý Ukrajinec Vitalij Kličko definitivně ukončil svojí bohatou boxerskou kariéru! Potřetí a tentokrát již definitivně. Jako první tuto informaci zveřejnila jedna z ukrajinských televizí a dále do světa poslala agentura UNN Centre.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Do sportu se již nevrátím, ačkoliv v mém srdci vždy byl, je a bude. V poslední době nemám možnost moc trénovat, nemělo by smysl pokračovat. Pokud už příležitost je, jsem v posilovně v sedm ráno a o deváté již v kanceláři," pronesl dvaačtyřicetiletý lídr ukrajinské vládní opoziční strany UDAR, který zároveň s těmito slovy potvrdil svojí kandidaturu na prezidenta v předčasných volbách plánovaných na druhou polovinu května.

Mistr světa WBO (1999-2000) a WBC (2004-2005 a 2008-2013) tak konečně dal klid ostatním bijcům těžké váhy i fanouškům tohoto sportu. Starší z bratrského dua Kličků totiž celý loňský rok napínal především Bermana Stiverna a Chrise Arreolu svojí nerozhodností, zda-li skončí, či nikoliv, několikrát tak byl posunutý termín aukce na souboj Kličko-Stiverne.

Vitalij Kličko se loučíVitalij Kličko se loučíV prosinci pak sice bijec přezdívaný „Dr. Ironfist" pás WBC uvolnil, s federací se ale domluvil na tom, že coby čestný šampión o něj může v případě návratu kdykoliv bojovat znovu. Spekulovalo se o tom, že této opce Kličko využije k podpoře své prezidentské kandidatury před regulérními volbami na začátku roku 2015.

Jenže vývoj na východ od slovenských hranic nabral na přelomu roku extrémně rychlý spád, násilně padla současná vláda vedená prezidentem Viktorem Janukovyčem a oznámem termín předčasných prezidentských voleb. Vitalij Kličko má velkou šanci, že v nich vyhraje a je jasné, že coby prezident své země bude mít už jiné povinnosti, než ty boxerské.

„Když se vracím z práce, moje děti již spí, když odcházím, ještě spí, tohle nejsou podmínky pro pokračování sportovní kariéry. Čest jména Kličko bude nyní na bedrech mého mladšího bratra Vladimira," dodal muž, který sice oficiálně dvakrát v kariéře prohrál před limitem, počítán ale nikdy nebyl a obě porážky (s Chrisem Byrdem i Lennoxem Lewisem) způsobila jeho zranění – v prvním případě rameno, ve druhém obrovský cut nad levým okem.

Boxerský svět tak přišel definitivně o jednu z velkých postav a téměř jistě i budoucího člena Mezinárodní boxerské síně slávy. Vitalij je se svým bratram Vladimirem sice kritizován za diktaturu nad těžkou váhu a to, že se z ní stala nudná váhová divize, na druhou stranu mu nelze upřít, že se do historie velkým písmem. Jeho pět největších duelů si připomeneme ve speciálním videočlánku ve středu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze