Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KONEČNĚ! Ali, Lewis, Frazier, Tyson na jednom turnaji, kdo z nich ovládne WBSS?

  • Napsal Antonín Vavrda

Rozpis čtvrtfináleRozpis čtvrtfináleBASILEJ – Stále není u konce druhý ročník World Boxing Super Series (WBSS), chybí poznat šampiona křížové váhy. Duel mezi Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) a Junielem Dorticosem (24-1, 22 KO) se prozatím posunul na 16. května, ani tento termín ale nemusí být konečný. Promotér ligy, Kalle Sauerland ale přišel se zajímavou náhradou – virtuálním duelem „Heavyweight legends“.

Nudíte se během současného boxerského sucha způsobeného pandemií koronaviru COVID-19? Jednu alternativu, respektive dvě, vám nabídneme ke konci tohoto týdne.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

S další pak přišla WBSS už včera. Od dnešního dne, přesně 18. hodiny SEČ, se rozjede virtuální turnaj osmi legend těžké váhy, který se uskuteční skrze známou boxerskou hru EA Sports – Fight Night Champion (letos se má po téměř deseti letech dočkat pokračování).

„V těchto nejistých časech čelí svět nebývalým výzvám a sjednocuje se proti koronaviru. S tímto naším turnajem nabízíme fanouškům tolik potřebné rozptýlení po celém světě,“ vysvětlil projekt promotér Kalle Sauerland.

Ten také v neděli na facebookových stránkách WBSS provedl losování osmi účastníků pro čtyři čtvrtfinále. Ty se právě na této platformě (Facebook ZDE!) uskuteční ode dneška do čtvrtka vždy od oněch 18.00 hodin (kdo bude jednotlivé boxery simulovat zatím jasné není). V pátek a sobotu bude na programu semifinále, aby vše vyvrcholilo v neděli 29. března finálovým duelem.

A hned start do turnaje bude nesmírně zajímavý a ostrý. Posuďte sami:

První čtvrtfinále obstarají dnes Muhammad Ali (56-5, 37 KO) a Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO). Tedy muž, po kterém je pojmenovaná trofej, o kterou se ve WBSS boxuje, a trojnásobný mistr světa proti jedinému absolutnímu šampionovi křížové i těžké váhy a muži, který se stal mistrem světa v těžké váze dokonce jako jediný čtyřikrát!

TIP AUTORA: Výhra Aliho před limitem

V úterý se do sebe zaklesne neméně zajímavá dvojice a zástupci stejných generací: Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO) se postaví Joe Frazierovi (32-4-1, 27 KO). Výškový rozdíl 14 centimetrů (oficiálně), v rozpětí paží pak oba dělí propastných 28 centimetrů. Jestli se ale někdo uměl vypořádat s touto nevýhodou, pak to byl „Smokin Joe“.

TIP AUTORA: Výhra Lewise před limitem

Rozpis zápasůRozpis zápasů

Středeční podvečer pak bude patřit dvojici ranařů a vrstevníkům, ročníkům 1966, jejichž datumy narození dělí jen pět týdnů, přesto se v ringu proti sobě nikdy nepostavili – Mike Tyson (50-6, 44 KO) si to rozdá s Erikem Eschem (77-10-4, 58 KO) alias Butterbeanem. Favorit je asi v tomto případě zřejmý, ale...

TIP AUTORA: Výhra Tysona před limitem

...Podobně se jeví také poslední čtvrtfinále. I když v souboji George Foremana (76-5, 68) a Davida Hayeho (28-4, 26 KO) bude extrémně záležet na tom, v jaké formě a podobě bude Foreman pro boj „oživen“, ve hře totiž existují obě jeho verze – ta z pozdějších let kariéry i ta z té první. A není třeba dodávat, že „Hayemaker“, druhý to šampion křížové i těžké váhy, má větší šance proti té starší a méně pohyblivé Foremanově verzi.

TIP AUTORA: Výhra Hayeho na body

Jak vše dopadne, se můžeme nyní jen domnívat, slova Kalleho Sauerlanda by ale mohla být naplněna. Takže dnes v 18:00 hodin usednou k Facebooku, najít stránky World Boxing Super Series a pojďme snít...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze