Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konec spojenectví. Pacquaio informoval o rozchodu s Roachem jednou větou

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquiao a Freddie RoachManny Pacquiao a Freddie RoachNEW YORK – Od roku 2001 spolupracovaly dvě legendy boxerského světa – americký trenér Freddie Roach a filipínský boxer Manny Pacquiao (59-7-2, 38 KO). Nyní je tento svazek definitivně u konce. Úsměvy a plácání po zádech vystřídalo ticho a smutek...

Už dva týdny se o tom mluvilo. Když dlouholetý poradce filipínského národního hrdiny informoval zámořské novináře, že dalším soupeřem Pacquiaa bude v malajském Kuala Lumpur nebezpečný Argentinec Lucas Martin Matthysse (39-4, 36 KO), přidal také ještě jednu zmínku. Že jej na tento duel bude připravovat Restituto „Buboy“ Fernandez, nikoliv Freddie Roach.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Manny chce poslouchat v rohu jen jeden hlas. Manny mi řekl, že bude s Buboyem spolupracovat pro souboj s Matthyssem, protože mu maximálně věří. Co se týče Freddieho, moc se mu nelíbila komunikace a stanovená taktika v posledním duelu s Australanem Jeffem Hornem (Pacquiao jej kontroverzně prohrál). A také jeho následná prohlášení v médiích,“ vysvětlil Koncz.

O víkendu vše potvrdil také slavný Filipínec, toho času ve své zemi senátor. Jednou větou na konci tiskového prohlášení směrem k souboji s argentinskou „Mašinou“, ve kterém půjde o pás mistra světa WBA ve velterové váze (Matthysse ho vybojoval ve svém posledním duelu, ve kterém porazil knockoutem v osmém kole Tewu Kirama).

Nic víc.

Jako kdyby spolu bok po boku neválčili šestnáct let, 34 zápasů, ve kterých Pacquiao vybojoval tituly v sedmi ze svých rekordních osmi váhových kategorií. Spolu s Fernandezem, kterého zná od dětství a byl v jeho rohu v každém jeho zápase kariéry, mu bude pomáhat Raides „Nonoy“ Neri. Ten v jeho týmu dosud působil výhradně coby kuchař.

„Manny a já jsme měli během těch šestnácti let skvělý vztah. Vydrželi jsme spolu déle než hodně manželství. A v boxu jde myslím také o velkou raritu. Nikdy toho nebudu litovat a nikdy bych se v jeho případě nerozhodl jinak,“ řekl ESPN Roach.

Ten je členem Mezinárodní boxerské síně slávy, sedmkrát se stal trenérem roku a jeho rukami prošlo celkem 38 světových šampionů.

„Vždycky budu Mannymu přát jen to nejlepší. Ať už v boxu, nebo politice. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě neranil způsob, jakým jsem se o konci naší spolupráce dozvěděl. Že mě o tom neinformoval osobně, nebo alespoň on sám telefonicky. Ale skvělé časy, které jsme spolu zažili, toto zklamání dalece převažují,“ dodal osmapadesátiletý rodák z East Dedham.

Jím zmíněné skvělé časy odstartovaly v roce 2001, kdy Pacquiao přicestoval do Los Angeles hledajíc trenéra. Mimo jiné se objevil také ve Wild Card Boxing Freddieho Roache v kalifornském Hollywoodu. Stačilo pár úderů do lap, aby slavný Američan poznal, že před ním stojí velká hvězda.

Hvězda, která na konci června toho roku po pár trénincích v zámoří a z pozice náhradníka na poslední chvíli, zdolala tehdejšího šampiona IBF v super bantamové váze Lehlu Ledwabu. Jednostranná demolice skončila po 59 vteřinách šestého kola. Následovalo dalších 33 zápasů, díky kterým se Pacquiao vypracoval mezi nejoceňovanější boxery historie. „Bez Freddieho bych nikdy nic nedokázal,“ opakoval vždy, když se až moc mluvilo o něm.

Až do závěru minulého týdne. To daleko více prostoru věnoval souboji s pětatřicetiletým Argentincem. Na tom se bude podílet vlastní stájí MP Promotions společně s Top Rankem Boba Aruma.

„Všechno, co mne nyní zajímá, je tento zápas. Děláme pro něj maximum. Chceme, aby to byl největší duel v Malajsii od souboje Muhammada Aliho s Joem Bugnerem v červenci 1975 (Ali vyhrál po patnácti kolech na body). Bude to velkolepá show a parádní souboje. Tak, jak si Malajsie za těch 43 let čekání zaslouží,“ napsal v prohlášení Pacquiao.

Ten se společně s Matthyssem poprvé tváří v tvář střetne ve své domovině – tehdy filipínské Manile – zítra 18. dubna, podruhé pak 20. dubna už místě konání duelu, tedy malajském Kuala Lumpur.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze