Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konec kariéry? Ne, Thajec s rekordem 54-0 pokračuje a chystá vysněný americký debut

  • Napsal Antonín Vavrda

Wanheng se svým pásem WBCWanheng se svým pásem WBCLOS ANGELES – Byl to před pár týdny velký šok. Thajská boxerská hvězda Heng Heng Mina Yothin (54-0, 18 KO) známý také coby Chayapol Munsri (v angličtině Chayaphon Moonsri aka Wanheng Menayothin) oznámil konec kariéry. Následně si to ale rozmyslel a nyní jede vše dle plánu. Ten zní jasně: představit šampion WBC v minimální váze zámořskému publiku.

Celý svět řeší rekord Floyd Mayweathera (50-0, 27 KO), také on sám se prezentuje jako rekordman, když šarádou s Conorem McGregorem zlomil letitý a respektovaný záznam legendární těžké váhy Rockyho Marciana (49-0, 43 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže shodou okolností den před tímto soubojem boxoval doma v Chonburi jistý Heng Heng svůj 48. profesionální duel. Netitulový. Opanoval ho. Stejně jako dalších šest. Zápas Mayweathera překonal už de facto do roka a do dne, ve středu 29. srpna 2018, kdy v těžké bitvě zdolal mladého Filipínce Pedra Tadurana (14-2-1, 11 KO).

Po jeho posledním souboji loni v říjnu podepsal „Thajského obřího trpaslíka“ promotér Oscar de la Hoya z Golden Boy Boxing, který s ním měl velké plány. Jenže pár týdnů zpět Heng Heng prohlásil: „Nikdo nezná moje vlastní tělo tak jako já. Ano, peníze jsou potřebné, ale ne za každou cenu. Moje tělo potřebuje oddech, potřebuje se dát do pořádku. Zdraví vám žádné peníze nezajistí, končím.“

Nyní je ale vše jinak. Alespoň dle jeho zámořské stáje. „Jeho slova měla hodně společného se situací ve světě, která byla ovlivněna pandemií koronaviru. Nejistota způsobovala jeho frustraci, kterou ventiloval v tomto prohlášení o konci kariéry,“ nechal se nyní slyšet Eric Gomez, prezident Golden Boy Boxing a pravá ruka de la Hoyi.

„Mluvili jsme s jeho lidmi, kteří nám to potvrdili, prostě pro něj nebyl v tu chvíli box klíčový, ale rozmyslel si to, potvrdil nám, že přemýšlí dál o zápasení. Což je super, protože mi jsme připraveni jej v něm podpořit,“ pokračoval Gomez v povídání o muži, jehož přízvisko znamená v překladu „Pětihvězdičkové grilované kuře“.

WanhengWanheng

WanhengWanheng

Že to myslí vážně, dokládá i skutečnost, že nikam nespěchají. Golden Boy chce jeho duel před diváky, ne za zavřenými dveřmi. Proto zatím promotér lehce vyčkává. „Jakmile bude termín, začneme řešit soupeře. Opravdu ho chceme představit americkému publiku, chceme ukázat, jak talentovaný je. Protože on je skutečně skvělý,“ přidal na adresu bijce, který – celkem pochopitelně – začínal ve třinácti letech s thajským boxem.

Nyní ale má šanci být legendou toho klasického. On sám ale ví, že k tomu potřebuje Ameriku. „Bojovat doma je krásné, plné stadiony, všichni mi fandí, je to neskutečný. Strašně si toho vážím, užívám si to. Ale chci ukázat své umění také v zahraničí. Chci být skutečným světovým šampionem,“ svěřil se loni jednomu z domácích deníků, který po 52. triumfu jeho kariéry sepsal de facto celý jeho životní příběh.

„Tu šanci dostane, víme o něm pár let a sledujeme ho. Je to jeden z nejlepších boxerů napříč vahami, jen nemá tu správnou publicitu. Od toho jsme tu my. Věříme, že když nabídneme americkému divákovi šampiona s takovým rekordem, bude je zajímat, co v něm je. Budou ho chtít vidět. Zaslouženě. Jsme rádi, že nekončí,“ dodal Gomez.

„Mým snem je bojovat v zahraničí. Pak dosáhnu všeho, po čem jsem v kariéře chtěl. Chci bojovat mimo domácí půdu a vrátit se zpět se svým titulem coby neporažený šampion,“ opět se usmívá „Grilované pětihvězdičkové kuře“ z provincie Maha Sarakham.

Kdy dostane první šanci k naplnění svých tužeb?

WanhengWanheng

WanhengWanheng

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze