Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Fury měl vyhrát, o tom žádná. Odveta? V ní bude mít výhodu Wilder

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. Fury / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zápasem roku v těžké váze označují fanoušci střet mezi Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) a Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Pojďme si ho nyní trochu více shrnout.

VÍCE K ZÁPASU WILDER VS. FURY:

Byl to napínavý střet, zajímavý souboj. O tom žádná. Na druhou stranu, pokud bych měl začít negativními okolnostmi, pak jsou dvě:

1. Deontay Wilder mne osobně zklamal. Ano, poslal Fury dvakrát do počítání, jinak ale nepředvedl kvalitní výkon. Proti Ortizovi to bylo z jeho strany daleko lepší. Proti Furymu především vyčkával, soupeř se mu prostě a jednoduše dostal do hlavy a on v ní měl, že ho chce a může sundat. Jenže dělal chyby. Muž, který byl statisticky nejpřesnějším knockoutérem současnosti, promachoval, prolétaval. Na čisto trefil de facto až jen závěrečnou kombinaci, díky které šel Fury k zemi.

A pokud jste se dívali pozorněji, bylo to de facto podruhé v zápase, co zamířil svoji pravačku níže, co kalkukoval s tím, že se Fury „ponoří“ tak, jak to dělal vždy. Zároveň byl Brit pomalejší v reakci, což mohlo způsobit, že chvíli předtím je trefil Wilder už ve chvíli, kdy šel sám do ofenzivy.

2. Bodový rozhodčí Alejandro Rochin se díval na jiný duel. Pominu-li fakt, že dal vyhrát Wilderovi devět z dvanácti kol, absolutně nechápu, jak mu mohl dát první čtyři. Za co? Vždyť i úderové statistiky mluví v neprospěch šampiona. A nejen ty, dění v ringu také. Američan byl bezradný, neškodný.

Je ještě třeba dodat, že byť to byl hezký zápas, bez emocí lze říct, že hlavně díky jeho postupné gradaci a stupňovaným tempem. A také dvanáctým kolem. Jinak, jak už jsem zmínil, především výkon Wildera nebyl dobrý. Ostatně on sám sebe také po duelu na tiskovce zkritizoval.

Na druhou stranou jeho rival ukázal, že momentálně je opravdu nejchytřejší těžkou vahou. A mne osobně by třeba náramně bavil daleko více než druhý střet s Wilderem, nebo britské derby s Joshuou, na které je čas, souboj s Alexandrem Usykem. Bitva dvou nesmírně inteligentních a šikovných boxerů?! Já bych se určitě bavil.

Osobně jsem velmi zvědav, co bude s Furym dále. Po zápase byl při odpovědích ohledně odvety s Wilderem dost vyhýbavý. Na tiskovce a pro ostrovní média se sice rozjel, jenže je otázka, co se mu honí hlavou.

Pořád je to ten nevyzpytatelný bijec, který sám sebe téměř pohřbil. Jistě, nyní ho chválí celý svět, není nedoceněný jako po triumfu nad Kličkem, přesto...

A kromě zmíněného trojlístku se mu nyní moc možností nenabízí. Možná ostrovní derby s Dillianem Whytem – jenže ten je spíše blíže Joshuovi, pokud vyhraje před Vánoci nad Dereckem Chisorou. Možná Luis Ortiz, který prohrál v květnu s Wilderem. Možná neustále na sebe upozorňující Jarrell Miller. Tím ale končíme, pokud zase nechce Fury „spadnout o patro níže“.

Já si navíc myslím, že si moc dobře uvědomuje, že odveta s Wilderem pro něj bude daleko těžší. Že v ní bude mít Američan výhodu. O moc více toho nabídnout nemůže, podal špičkový výkon, na který může navázat. Může být rychlejší, může být tvrdší, protože přesnost mu nechyběla a několikrát rivalem otřásl, jen tomu chyběl ještě jeden úder navíc, aby jej dostal do ještě větších problémů.

Jenže ten, kdo se může zlepšit, ten, kdo nepředvedl maximum toho, na co má, byl „Bronzový bombardér“. Nyní si Furyho načetl (viz. down v posledním kole a popis výše) a pevně věřím, že v odvetě by se již nenechal psychicky sežrat vidinou rychlého K.O., že by boxoval chytřeji.

Doložka o odvetě ve smlouvě je. Aktivovat se musí do měsíce. Bude hodně zajímavé sledovat, jak se k tomu obě strany postaví. Pokud bych si měl nyní tipnout, pak na to, že na ni nedojde. Ne hned. A že jednoho z této dvojice uvidíme 13. dubna ve Wembley v zápase, ve kterém bude stát ve druhém rohu jistý Anthony Joshua...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze