Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kličko: Joshua vs. Fury? Není o čem! Tyson je jako 'prd ve větru'. Chybí mu disciplína

  • Napsal Antonín Vavrda

Kličko o AJ vs. FuryKličko o AJ vs. FuryLONDÝN – Už dvaačtyřicetiletý Ukrajinec Vladimir Kličko (64-5, 53 KO) po delší době opět promluvil na téma box. A s ohledem na před pár dny ohlášený comeback Brita Tysona Furyho (25-0, 18 KO) bylo jasné, o čem byla řeč.

Za necelé dva měsíce – 9. června – se představí doma v Manchesteru brzo třicetiletý Tyson Fury opět fanouškům v boxerském ringu. Naposledy v něm stanul 28. listopadu 2015. Soupeř? Ano, Ukrajinec Vladimir Kličko, kterého v Německu senzačně zdolal 3-0 na body a ukončil jeho jedenáctiletou neporazitelnost.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Na vzývavou odvetu nikdy nedošlo. Kličko zakončil kariéru 29. dubna 2017, když v nádherném souboji prohrál TKO v 11. kole s dalším ostrovním bijcem – Anthonym Joshuou (21-0, 20 KO). A právě na případný souboj dvou svých přemožitelů se jej ptali reportéři britského The Times.

„Pokud bych si měl na někoho z nich vsadit, pak na Joshuu,“ začal své povídání týkající se případného britského boxerského střetu století. „Je technický, ukázal kondici, šikovnost, je velký, výkonný. A hlavně je velmi učenlivý,“ pokračoval hodnocením obou rivalů.

„Fury je naopak jako prd ve větru, jednou tam je, pak je hned pryč. V historii boxu je mnoho podobných bojovníků. Jsou úspěšní na určitou dobu, ale nejsou dostatečně disciplinovaní na to, aby uspěli delší časový úsek,“ nasměroval svá slova k 206 centimetrů vysokému chasníkovi z Manchesteru.

„Přeji mu jen to nejlepší, ale nemyslím si, že je dostatečně disciplinovaní. Víte, disciplína je důležitější než motivaci. Ta přichází a odchází, disciplína zůstává. Pokud ji nemáte, projeví se to. Nejsem Nostradamus, neumím předpovídat budoucnost, ale s ohledem na moje zkušenosti mohu říct, že cíle, které si Fury před sebe vytyčil, bude zdolávat hodně složitě. Právě kvůli nedostatku disciplíny,“ přidal.

Následně se stočila řeč i na duel, který je momentálně ještě žádanější. A vlastně reálnější. A to střet mezi Joshuou, šampionem WBA, IBF a WBO, a Američanem Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), který drží pás federace WBC.

„Pro Joshuu by to byl velmi nebezpečný duel. Neříkám, že nevyhraje, ale Wilder má něco v sobě, co ho činí nebezpečným. Vzhledem ke své váze je mimořádně rychlý. Ve svých rukou má navíc velkou sílu. Možná je trochu divočejší, ne tak technický, ale vždy se trefí, když to potřebuje. Hodně složitě se na něj lze připravit po defenzivní stránce. Joshua je techničtější, ale Wilder je o něco vyšší a rychlejší, byť nemá tak tvrdý úder. Hodně by záleželo na jejich momentálním rozpoložení,“ řekl Kličko.

Dlužno dodat, že s ním lze je stěží nesouhlasit. O to zajímavější by bylo, kdyby alespoň na jeden z těchto duelů v následujících čtyřiadvaceti měsících došlo. A je vlastně jedno, na který...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze