Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Klíč úspěchu Joshuy? Najít vhodné sparingy na Ruize. Ten mu radí po prohře odpočinek

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz vs. Joshua / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz vs. Joshua / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Necelé dva měsíce. Už 7. prosince se svět dočká odvety mezi Andym Ruizem (33-1, 22 KO) a Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO). Všichni budou moct posoudit, zda výsledek prvního duelu byl souhrou negativních okolností, které dostihly Brita, nebo odrazem skutečnosti.

Když se ti dva potkali 1. června v Madison Square Garden, byl pro většinu Joshua obrovským favoritem. Jenže Ruiz jej dokonale zaskočil a v sedmém kole mohl začít slavit. Tituly mistra světa v těžké váze. Coby první bijec s mexickou krví v těle, byť nyní už s americkým pasem.

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA:

Jednou ze skutečností, která dle Eddieho Hearna – promotéra britského obra i galavečera – ovlivnila duel, byla ta, že neměl vhodné sparing partnery. Že se relativně pozdě – měsíc před termínem duelu – musel přeorientovat, protože původně měl stanout proti 140kilovému a o dost jinak boxujícímu Jarrellu Millerovi. Američan ale opakovaně selhal u dopingových testů a byl ze zápasu stažen.

„Je to klíč pro tento duel. Tentokrát má více času a daleko více možností. Bude to úplně jiné než prve, kdy jsme měli pět týdnů, někteří kluci byli mimo hru a bylo celkově strašně složité něco vymyslet,“ uvedl pro Sky Sports Hearn. Na první duel byl v týmu Joshuy například Joey Dawejko. Postavou podobný somatotyp jako Ruiz, ovšem přece jen s trochu jinými schopnostmi a dovednostmi.

Ano, i téměř všemocný Hearn tak zjevně může mít problémy. Byť svým boxerům platí skvělé peníze, ty nejlepší trenéry a mají k dispozici cokoliv si vzpomenou. A to samé platí i pro jejich soupeře či sparingpartnery.

„Tentokrát bude mít AJ v kempu šest čerstvých chlapů, kteří budou co nejlépe napodobovat styl Ruize. I když i tak to bude nesmírně těžké. Ten kluk měří 188 centimetrů, váží 120 kilogramů, ale má rychlost střední váhy,“ přidal Hearn, který se podobně jako AJ už nehodlá zaobírat spekulacemi, že kromě jiného Brita při sparingu zmíněný Dawejko tvrdě knockoutoval.

A o jakých že to momentálně uvažuje sparingpartnerech, kteří by měli Joshuu připravit na odvetu?

Zatím padla tato jména:

Oscar Rivas, Kolumbijec s výškou o tři centimetry nižší než Ruiz, o sedm centimetrů větším dosahem a desetikilovým deficitem. Ovšem slušnou dynamikou, výbušností a také silou úderu.

Michael Hunter, Američan, který čeří vody těžké váhy jedním triumfem za druhým, který je stejně vysoký jako Ruiz, má o 15 centimetrů vyšší rozsah paží, na druhou stranu je o patnáct kilogramů lehčí. S krajanem jej spojuje především šikovnost, rychlost a kvalitní využívání úhlů.

A na seznamu by měl být také zkušený Kubánec Roberto Alfonso, který měří 193 cm (o pět více než Ruiz), má podobný rozsah paží jako Hunter, váhově je pak Ruizovi nejblíže, v posledním duelu měl téměř 120 kilogramů.

U posledně jmenovaného je ale otázkou, zda bude chtít pomoct, když patří do projektu Premier Boxing Champions stejně jako šampion WBA, IBF a WBO. Ten každopádně už vzkázal na britské ostrovy, že i když vyhraje v odvetě, neměli by ho fanoušci a experti zatracovat.

„Je to stále obrovský válečník, skvělý bojovník a jsem si jistý, že se z toho nakonec oklepe. Jen si bude muset trochu odpočinout, mít klid. Víte, jedna, nebo dvě porážky vás nezmění. Nezmění to, co umíte, jak boxujete,“ pronesl třicetiletý aktuální král těžké váhy. A to i dle svého červnového protivníka.

„Moc si jeho slov vážím. Byl největším šampionem těžké váhy, měl tři ze čtyř velkých pásů, to mluví za všechno. Je pro mne velkým požehnáním, že jsem nyní na jeho místě,“ přidal. Bude požehnán i po mikulášské odvetě s Joshuou?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze