Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

King Kong zpět na scéně. Ortiz: Rossy má větší koule než Joshua, Wilder a spol.

  • Napsal Antonín Vavrda

Luis Ortiz a Derric RossyNEW YORK – Kubánec Luis Ortiz (27-0, 23 KO) zná jméno svého dalšího soupeře i termín příštího duelu. Už 22. dubna se na galavečeru Shawn Porter vs. André Berto utká s Američanem Derrikem Rossym (31-12, 15 KO). A lze očekávat hodně zajímavý duel těžkých vah.

O dalších domluvených zápasech z posledních dnů a týdnů vás budeme informovat v pátek.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šestatřicetiletý rodák z Medfordu poblíž Bostonu je přesně ten typ boxera těžké váhy, kterého musíte mít rádi. Ano, z posledních deseti duelů hned sedm prohrál, zároveň pouze Brit Audley Harrison jej dokázal v tomto období v únoru 2013 ukončit na tradičním Prizefighteru před limitem.

Jinak? Rossy dokázal trápit Frese Oquenda, Joeyho Dawejka, Vjačeslava Glazkova, Trevora Bryana, Bermana Stiverna, kterého dokonce poslal do počítání, či Erkana Tepera.

„Sleduji Derrika hodně dlouho. Není favoritem, nikdy ani vlastně nebýval, na druhou stranu je to bojovník. Viděl jsem ho proti Stivernemu, díval jsem se na ten duel tolikrát a pokaždé jsem viděl, že vyhrál. Je to nejlepší boxer na světě s bilancí 31-12, protože minimálně polovina těchto porážek na jeho rekord nepatří. Je to obrovský profík, který si tuhle šanci zaslouží,“ pronesl za promotéry Lou DiBella.

„Nejsem velký řečník, jediné, co vám povím, je, že tenhle chlap má větší koule než všechny hvězdy těžké váhy,“ přidal se osmatřicetiletý Luis Ortiz, považovaný za nejnebezpečnější těžkou váhu současnosti, která nemá titul mistra světa.

Luis Ortiz, Amanda Serranová a Derric Rossy

A nic na tom nemění ani fakt, že mu loni na podzim až tak nevyšly vítězné duely s Američanem Malikem Scottem a Britem Davidem Allenem. Byť je dokázal vyhrát. „Někdy to není snadné, když hledáte soupeře pro boxera typu Luis Ortiz. Jsem rád, že jsem byl v kontaktu s promotérem Derrika Salem Musumecim, který mi potvrdil, že je v plné přípravě, protože on sám chtěl v tomto období boxovat,“ pokračoval DiBella, který zařizuje zápasy pro bohatého Ala Haymona.

Právě s guru projektu Premier Boxing Champions, do kterého v průběhu tří let nasypal půl miliardy dolarů, podepsal kubánský „King Kong“ před pár dny smlouvu. Jde tak o třetího promotéra Ortize za posledních osm měsíců.

Poté, co nebyl spokojený s prací Oscara de la Hoyi a jeho Golden Boy Promotions (Ortiz se dokonce vyplatil ze smlouvy částkou milion dolarů), podepsal loni na podzim smlouvu s Britem Eddiem Hearnem z Matchroom Boxing. Jenže ani zde nebyl úplně spokojený, mimo jiné i proto, že se Hearnovi příliš nechtělo dostát slibu, že se Ortiz v letošním roce utká s jeho hvězdou Anthonym Joshuou.

„Není snadné řídit kariéru profesionálního boxera, zvláště když je z Kuby, je levák a je takhle nebezpečný. Je to těžší než puzzle. Všichni vždycky jen hodně slibují, když ale má dojít na plnění svých slov, už tak vstřícní a ochotní nejsou. Pevně věřím, že i když je naše cesta hrbolatá, Luis brzo dokáže, že je jednou ze tří nejnebezpečnějších těžkých vah současnosti, a to především díky Alu Haymonovi. S ním se dostaneme tam, kam chceme,“ vysvětlil další změnu Ortizův manažer Jay Jimenez.

Poté ještě přidal: „Eddie Hearn je velký promotér, ale museli jsme jít dál. Možná, kdyby bylo Luisovi dvaadvacet let, zachovali jsme se jinak, ale ve chvíli, kdy se domluvil duel Joshua vs. Kličko, tak jsem se dostali do slepé uličky, a tak trochu na další kolej. Haymon byl přímý, konkrétní a férový.“

Luis Ortiz a Derric Rossy

Je fakt, že zmíněný americký boháč má ve svém projektu mimo jiné Dominika Breazealeho, Geralda Washingtona, Chrise Arreolu, Izua Ugonoha a především Deontaye Wildera, šampiona WBC v těžké váze. A právě tímto směrem by se mohl Ortiz po Rossym vydat. Tedy pokud uspěje a pokud Wilder zvládne povinnou obhajobu s vyzývatelem Bermanem Stivernem, o které obě strany intenzivně jednají.

Ortiz je kromě pozice číslo 2 také povinným vyzývatelem federace WBA pro vítěze souboje Anthony Joshua vs. Vladimir Kličko, problémem ale může být skutečnost, že za federaci IBF je připravený vyzvat vítěze šlágru naplánovaného na 29. dubna Bulhar Kubrat Pulev.

„Já jsem připravený se utkat s jakýmkoliv z těchto mistrů světa. Wilderem, Joshuou, Kličkem i Parkerem. Doufám, že se tohoto duelu dočkám, že se konečně zhmotní můj sen o tom stát se mistrem světa. Nedám nikomu z nich šanci mne zaskočit, nebo porazit. Měli by si toho být vědomi,“ přidal tradičně málomluvný, leč sebevědomý Ortiz.

Ten se nakonec přece jen trošku rozmluvil a přidal svůj tip právě k očekávanému duelu o tituly WBA (Super) a IBF v těžké váze. „Jsem sám zvědavý, jak to dopadne. Někdy je dravé mládí více než zkušenosti. Ale někdy právě ta nezkušenost mládí zbrzdí. Právě to podle mne rozhodne, takže pokud se mne ptáte na vítěze tohoto duelu, věřím spíše Kličkovi,“ dodal obrovitý Kubánec.

Mimochodem, pro Haymona to není jediný naplánovaný duel v posledních dnech. Hned týden po newyorském galavečeru s duely Porter vs. Berto, Ortiz vs. Rossy, ale také Jermell Charlo vs. Charles Hatley a Amandy Serranové s dosud neznámou soupeřkou, uspořádá akci v Palms Casino Resort v Las Vegas, kde si to o pás WBA v křížové váze rozdají Kazach Bejbut Šumenov (17-2, 11 KO) a další nebezpečný Kubánec Yunier Dorticos (21-0, 20 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze