Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Khan se často válel po zemi při sparingu s Pacquiaem. GGG je ale přece jen jiná liga

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao, Roach a Khan / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao, Roach a Khan / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Ač se to zdá stále neuvěřitelné, tak v zámoří se skutečně spekuluje o možnosti střetu Mannyho Pacquiaa (62-7-2, 39 KO) a Gennadije Golovkina (40-1-1, 35 KO), tedy šampionů velterové a střední váhy. Byť povětšinou negativně.

Stačilo, aby Freddie Roach pronesl, že Pacquiao si před sebe klade ty nejvyšší cíle a že si dovede představit jeho souboj s kazašskou mlátičkou a šampionem IBF ve střední váze. Zatímco filipínská legenda se k těmto slovům nevyjádřila, mnoho dalších ano.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Například jeho bývalý promotér Bob Arum, který má blízké vazby i na Roache. „Je to nesmysl. Golovkin se nikdy nedostane pod limit střední váhy, Manny není ani klasický velter. Bude tam rozdíl osmi, deset kilo. Ne, GGG už je na Mannyho moc velký. Pokud ale chce velký zápas, ať se konečně domluví s Terencem Crawfordem (36-0, 27 KO),“ řekl pro The Manila Times legendární šéf Top Rank Boxing.

Není bez zajímavosti, že „Lovec“ z Omahy je momentálně jeho hlavní hvězdou, stejně jako to, že v minulosti právě on Pacquiaa od tohoto střetu zrazoval. To byl ještě pod jeho křídly. Jenže časy se mění, navíc Crawford to má ve velteru složité, většina elitních bijců této divize patří do konkurečního projektu Premier Boxing Champions (PBC).

„Je jasné, že je to velký zápas, který by potřeboval fanoušky v hledišti. Věřím, že se nám to povede. Jakmile budeme vědět, jak dál, můžeme si sednout a připravit tento souboj, protože to bude hodně zajímavé. Rozhodně zajímavější než Manny proti Golovkinovi,“ zakončil v prosinci už devětaosmdesátiletý bard boxerského světa.

Když už je řeč o Roachovi a jeho oblíbeném svěřenci. Včera se o dobách už hodně minulých rozpovídal pro Sky Sports jistý Dean Byrne. Ten byl oblíbeným sparingpartnerem filipínské hvězdy v dobách jeho největší slávy, tedy duely s Juanem Manuelem Marquezem a Oscarem de la Hoyou.

V té době byl ve Wild Card Boxing Clubu také jistý Brit jménem Amir Khan (34-5, 21 KO), který se zrovna hledal cestu, jak se dostat z prohry s Breidisem Prescottem.

„Nebyl jsem nikdy u toho osobně, ale tak s kluky si povídáte. A slyšel jsem mnoho příběhů, kdy Khan končil sparingy s Mannym na podlaze ringu. Bohužel, jeho brada je taková. Je to skvělý boxer, sportovec, bojovník, má neskutečně rychlé ruce, ale jeho brada. Není dobrá. Freddie po něm chtěl, aby vždy přišel, trefil a zmizel, jenže on často zůstával v kapse příliš dlouho. A pak byl rázem na zemi,“ svěřil se Ir boxující velterovou váhu s bilancí 18 výher (6 KO), 6 porážek a 2 remízy.

Khan strávil v gymu Roache zhruba tři roky, než se jejich cesty rozešly. Následně několikrát svého bývalého sparingpartnera naháněl pro vzájemný střet. „Kdyby na něj došlo, Manny by ho sestřelil. Tehdy, dnes, zítra, kdykoliv. A to tak, že navždy. Khan je mnohem rychlejší než Manny, je fakt neskutečný, ale síla Mannyho? Když to do vás vysype, je to jako když začne kulomet, v Khanově úderech není nic, jako by vás někdo pohlavkoval čepicí,“ dodal.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze