Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Když je nemůžeš porazit, spoj se s nimi. Parker podepsal s Matchroom Boxing

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker a Hearn / zdroj foto: Boxingscene.comParker a Hearn / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Společně s Ukrajincem Alexandrem Usykem seděl v sobotu večer v newyorské Madison Square Garden na galavečeru Matchroom Boxing a DAZN také Novozélanďan Joseph Parker (25-2, 19 KO). Čerstvý to přírůstek do rodiny britské stáje promotéra Eddieho Hearna.

Smlouva na tři zápasy, která odstartuje 29. června na galavečeru Demetrius Andrade vs. Maciej Sulecki proti Eriku Molinovi (27-5, 19 KO). Toť papíry, pod které hodili podpis sedmadvacetiletý Parker a brzo čtyřicetiletý Hearn.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Parker, první mistr světa těžké váhy své země, když v prosinci 2016 porazil v souboji o volný pás WBO těsně 2-0 na body současného krále Andyho Ruize Jr., patřil šest let pod křídla Duco Events Promotions. Partnerství vypršelo letos na konci března.

„Od chvíle, co naše smlouva skončila, jsem byl svobodným agentem. A společně se svým týmem jsem hledal několik měsíců další směr, abych mohl maximálně vytěžit svůj potenciál a dosáhnout svých cílů,“ řekl Parker na tiskové konferenci, kde byla smlouva oznámena.

„Chci se stát mistrem světa. Nesporným šampionem těžké váhy,“ přidal odhodlaně muž, který byl blízko loni na jaře. Jenže duel s Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) o pásy WBA, IBF a WBO nezvládl, když prohrál hladce 0-3 na body. Následně se postavil v těžké bitvě dalšímu ostrovnímu bijci, Dillianu Whytovi (25-1, 19 KO), se kterým opět prohrál. Opět na body, ale velmi těsně.

Joseph Parker / zdroj foto: Boxingscene.comJoseph Parker / zdroj foto: Boxingscene.com

„Pokud Joseph své další tři duely zvládne, určitě opět dostane šanci bojovat o titul mistra světa. Dá se říct, že spolu máme nedokončenou práci. Tohle je pro nás velmi vzrušující okamžik. Musím říct, že se zároveň moc těším, že se bude nadále potkávat se svým kamarádem Davidem Higginsem a bude spolu řešit další zápasy Joa,“ poznamenal k podpisu Eddie Hearn.

„David zůstává i nadále v mém týmu. Partnerství s Duco Events bylo nádherné a dlouhé, nikdy nezapomenu. Vím, že David bude hájit i nadále co nejlépe moje zájmy,“ přidal Parker a naznačil tak, že jeho bývalý šéf se z pozice promotéra přesune na manažerskou židli.

„Jsem velmi rád, že tu jsem s vámi, že mohu spolupracovat s Josephovým týmem a pečlivě vést zbytek jeho kariéry,“ pousmál se před novináři Higgins.

Joseph Parker / zdroj foto: Boxingscene.comJoseph Parker / zdroj foto: Boxingscene.com

Chybět nemohl ani Kevin Barry, který z pozice trenéra vede celou Parkerovu kariéru. A ten už se díval směrem k jeho nejbližšímu duelu. „Jsme připraveni na další fázi jeho kariéry, víme, co je před námi. Erik je velmi zkušený bijec, který je pro Joa dokonalým testem,“ poznamenal zkušený kouč.

Již sedmatřicetiletý bijec přezdívaný „Drummer Boy“ platí za zajímavého a nebezpečného protivníka, kterému ale na elitu vždy něco chybělo (především odolnost a brada). V červnu 2015 svojí houževnatostí trápil devět kol tehdy čerstvého šampiona WBC Deontaye Wildera, o rok a půl později jej ve třech kolech přejel v té době mistr světa IBF Anthony Joshua. Stalo se tak po jeho možná nejslavnějším triumfu, když v Krakově v desátém kole ukončil polskou legendu Tomasze Adamka.

Jak se mu bude dařit na konci června proti Parkerovi, který boxoval naposledy v prosinci, kdy ve třetím kole knockoutoval průměrného Alexandra Florese? „Těším se na dlouhé a úspěšné partnerství s Matchroom Boxing. Věřím, že v těch třech duelech ukážu, co ve mně je, a že to bude začátek dlouhého a úspěšného partnerství,“ vzkázal mu důrazně Parker.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze