Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Karma?! Boxer falšující vyšetření mozku zemřel na krvácení do mozku při tréninku

  • Napsal Antonín Vavrda

Jeffrey ClaroJeffrey ClaroMANILA – O tomto víkendu zemřel na Filipínách dvacetiletý boxer Jeffrey Claro (1-4), který plánoval bojovat v pátek na dalším galavečeru. Osudným se mu stal sparing s tréninkovým parťákem. A dost možná jej dohnala i karma...

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o skandálu na Filipínách, kde na 150 profesionálních boxerů falšovalo svá vyšetření mozku. Mezi těmi, kteří se do těchto nebezpečných podvodů pustili, byl také dvacetiletý Jeffrey Claro.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Levoruký mladík boxující v super muší váze se měl tento pátek objevit v ringu poprvé od svého posledního květnového vítězného duelu. Tedy prvně od skandálu s falešnými dokumenty skenování mozku, do kterého byl zapojený.

Jeho nové výsledky vyšetření mozku totiž byly dle filipínské komise Games and Amusements Board (GAB) pravé a v pořádku. „Zkontrolovali jsme jeho testy a nebyl v nich žádný problém,“ řekl lékař GBA Radentor Viernes.

Podklady odeslal komisi v polovině září, datum na vyšetření bylo 7. září.

V minulém týdnu absolvoval Claro sparingy se svým parťákem v domovském klubu v Makati City. Jenže po nich se mu udělalo špatně, zkolaboval a upadl do kómatu, ze kterého se již neprobudil. V neděli pak na následky zranění zemřel.

Dle dosavadního vyšetření doplatil Claro na zranění nejen z tohoto, ale také z předešlých tréninků a sparingů právě po 7. září. „Tento sparing ale každopádně absolvoval s ochrannou helmou,“ řekl pro filipínská média šéf GBA Dioscoro Bautista.

Kromě zkoumání Clarova případu odmítla komise udělit licenci pěti boxerům, jejichž snímky vykazovaly zranění mozku nebo hromadění tekutiny v lebeční oblasti. Čtyři z nich měli dle lékařů menší krvácení do mozku, pátý pak mozkový edém.

Dlužno dodat, že na Filipínách je pro mnohé kluky či muže box jedinou možností jak vybřednout po vzoru Mannyho Pacquiaa z chudoby. Vyšetření mozku stojí v zemi 170 dolarů, magnetická rezonance pak třikrát dražší, což je často nad finanční možnosti většiny místních bojovníků.

Po odhalení zmíněného skandálu však zástupci komise připustili, že byť zůstanou i nadále na boxery při posuzování licencí přísní, pokusí se jim pomoct, aby pro ně byla potřebná vyšetření finančně dostupnější.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze