Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kambosos na roztrhání: Arum ho chce s Lomou, Hearn láká na tituly s Haneym

  • Napsal Antonín Vavrda

Kambosos vs rivalovéOd senzační výhry nad Téofimem Lopézem (16-1, 12 KO) je dění kolem Georgeho Kambosose Jr. (20-0, 10 KO) pořád stejné. Perou se o něj dva nejsilnější promotéři lehké váhy, kteří by jej chtěli vidět proti svým favoritům. Dle všeho ale existuje něco, nač by jej dokázali nalákat.

Osmadvacetiletý Australan momentálně touží po jediném – boxovat doma! Od chvíle, kdy loni na konci listopadu porazil v legendární newyorské Madison Square Garden svého amerického rivala, mluví o velkém duelu ve své vlasti. Ostatně právě na toto téma dává na své sítě nejčastěji nové posty, pokud tedy neukazuje, že je stále v případě a očekávání věcí příštích.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


Od Kambosose jde o pochopitelný tah. I kdyby nebyl vlastenec, což pochopitelně je, tak se stačí podívat do jeho rekordu, abyste pochopili, proč tak touží po duelu doma.

U protinožců boxoval naposledy v říjnu roku 2017. Od té chvíle Amerika, Malajsie, Evropa. „Respektuji Tima Tszyu, ale jemu dávají potravu na domácí půdě, já jsem si své jméno a úspěchy musel vydřít proti soupeřům na jejich domácích půdách,“ prohlašoval ještě před triumfem nad Lopézem.

To je i jeden z důvodů, proč není třeba řešit, že poslední tři výhry přišly děleným rozhodnutím 2-1 na body. Mickeyho Beye zdolal v zámoří, navíc dle dvou bodových naprosto jasně, na jaký zápas koukal jejich parťák, je otázkou. Leeho Selbyho pak porazil ve Wembley a platí totéž co předchozí duel – dva bodoví viděli duel jednoznačně, třetí byl více fanouškem než bodovým.

A duel s Lopézem? Vlastně totéž. Dva bodoví mu dali osm kol z dvanácti, jejich třetí parťák mu pak dal těsně prohrát. Dlužno dodat, že tento duel byl nejvyrovnanější a s Kambososem to po downu v desátém kole opravdu nevypadalo dobře.

Je tedy jasné, že chce nyní výhodu domácí půdy na své straně. Byť to bude mít nesmírně složité i tak. Nejen díky soupeřům, kteří po šampionovi WBA, IBF, WBO a The Ring touží. Ale také proto, že je volným televizním agentem, a tak duel stejně bude organizovat promotér jeho případného protivníka.

„My mu ten zápas v Austrálii, ale dát chceme. A Vasyl je ochotný tam jet. Jen musíme vyřešit náležitosti týkající se koronavirových opatření,“ pronesl devadesátiletý promotér Bob Arum, když dostal na toto téma o víkendu otázku. „Naše týmy jednají a pro Lomu jde o první volbu. Je na něj připraven, těší se,“ pokračoval muž, který začíná v tomto sportu 56. rok.

Anketa Kambosose na Twitteru

Kambososova anketa

„Samozřejmě, že bych s ním boxoval na jeho půdě. Nemám problém jet do Austrálie. Lehká váha nabízí tolik parádních možností,“ potvrdil tato slova také ukrajinský fenomén, který od předloňské prohry s Lopézem zaznamenal dva přesvědčivé triumfy nad Masajošim Nakatanim a Richardem Commeym. A duel před padesáti tisíci nadšených Australanů na otevřeném stadionu v Brisbane je lákadle také pro něj.

Jenže je tu ještě jeden faktor – lákadlo pro změnu pro Kambosose. Sjednotit divizi. Stačí, aby si také tentokrát střihl duel pod hlavičkou DAZN a Matchroom Boxing. Do této formace totiž patři šampion WBC Devin Haney (27-0, 15 KO). Navíc i ten je připraven cestovat do Austrálie.

„Hodně se o tom s Louem DiBellou (manažer Kambosose) bavíme. Snažíme se vyřešit všechno podstatné včetně mezinárodního přenosu, financí a všeho, co může Austrálie generovat. A myslím, že jsme na dobré cestě, naposledy jsme spolu mluvili dnes nad ránem,“ řekl v pondělí Eddie Hearn, šéf britské stáje.

Dle něj je klíčová otázka – jak jinak – ta finanční. „Jinak není problém, protože Devin je pochopitelně plně očkovaný (Lomačenko také), takže v tomto nemáme žádné překážky. A je samozřejmě skvělé, kdybychom měli absolutního šampiona v lehké váze. Věříme, že se nám toto povede dotáhnout a že tohle chtějí obě strany to nejvíce. George nechce na nic čekat – chce velké zápasy a vydělávat. A tohle obojí mu souboj s Haneym nabízí,“ dodal šikovně.

Teď je otázka, zda je pro Kambosose více sjednocující souboj s třiadvacetiletým Haneym, nebo mít v rekordu jméno o deset let starší legendy. Sice už dvakrát poražené mezi profesionály, přesto daleko zvučnějšího protivníka. Anebo zkusí na první pohled o něco snadnější cestu – nejprve mladý Američan, sjednotit tituly a poté si to o ně rozdat s Lomačenkem?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze