Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kalifornská komise: Je to exhibice! Tyson: Jestli se naskytne šance na K.O., sundám ho

Tyson vs. JonesTyson vs. JonesLOS ANGELES – Téma exhibice mezi legendami Mikem Tysonem a Royem Jonesem Jr. rozhodně nenudí a neutichá. Naopak, datum 12. září se nezadržitelně blíží a sportovní svět se jej nemůže dočkat. Zvláště poté, co oba pouští do médií hodně drsná prohlášení.

Kalifornská sportovní komise, pod jejíž hlavičkou na exhibici dojde, neustále opakuje, že půjde o osmikolový střet dvou legend, který bude kontrolován a kde budou soupeři důrazně varování, aby nešli po knockoutu. To ale mnoha lidem nevoní. Ostatně, tradiční hesla „Box není hra“ či „v boxu exhibice neexistují“ nejsou jen plácnutími do vody.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně i britský promotér Eddie Hearn prohlásil: „Nemám rád exhibice. Důvod? Protože jsou kontrolované, přestože je to tak těžké. Komise tvrdí, že se nesmí navzájem knockoutovat, ale dovedete si to představit? Co se stane, když se jeden trefí? Vždyť je to blbost a takto postavené to škodí boxu. Je to možná neetické a špatné, ale raději ať je to dvoukolová demolice s knockoutem, než hlídané a opatrné pinkání dvou legend.“

A byť jej za to zkritizoval například André Ward – sám v poslední době hodně tvrdě trénující – jeho slova mají určitou váhu. Zvláště, kdy je to pár dní, kdy sám čtyřiapadesátiletý Tyson prohlásil: „Tohle je hledání mé staré slávy, je to boj. Vždycky jsem vstupoval do ringu s cílem soupeři ublížit. Jestli dostanu šanci na knockout Roye, tak po ní půjdu. To je moje přirozenost.“

Vzápětí přidal vzkaz další legendě těžké váhy Georgi Foremanovi, který vyjádřil jisté obavy s ohledem na comeback především Tysona, který stál v ringu v oficiálním zápase naposledy před patnácti lety. A pokud někdo ví něco o návratech po dlouhé době nečinnosti, pak právě „Big George“. Jen s tím rozdílem, že on první část kariéry ukončil v osmadvaceti letech a vrátil se v osmatřiceti, aby se sedm let na to stal nejstarším mistrem světa těžké váhy historie.

Tyson vs. JonesTyson vs. Jones

„Nemusíš se o nás obávat Georgi. On sám se také neobával toho, že se zraní, když se vracel. Je jedno, kolik ti je, jsem profesionálové, víme, jak se chovat,“ reagoval na slova bývalého rivala pro změnu nejmladší šampion této váhy.

A se svým nejbližším konkurentem souhlasí také Roy Jones Jr. „Je to sparingový souboj, ale musíte myslet na to, že jsem ten menší z dvojice. A že Andy Foster (šéf Kalifornské sportovní komise) nemůže ovládat Mika Tysona. Nemůže ovládat jeho sílu. Pokud tam Mike půjde a bude mě chtít sundat, co budu dělat? Koukat na Andyho a hledat u něj ochranu? Ne, budu se muset bránit. V ringu se musíte spoléhat jen sám na sebe. Zvláště, když vaším soupeřem je Mike Tyson,“ řekl Yahoo Sports.

Ten je mimochodem jediným boxerem historie, který vybojoval titul mistra světa ve střední i těžké váze. Pravdou ale je, že když se tak v roce 2003 stalo, tak při svém triumfu nad Johnem Ruizem vážil jen 87,5 kg. A že pouze dvakrát během kariéry nepřekročil limit těžké váhy, tedy 90,9 kg. Maxima na váze dosáhl v roce 2015, kdy mu ukázala ručička 92,5 kg. Aktuálně má o pět kilo více, za pět týdnů by rád vstoupil do ringu s vahou kolem 95 kg. Tyson plánuje mít zhruba o sedm kilo více.

„Bude to stát za to. Bude to tvrdé a rozhodně se nehodlám spoléhat na pomoc zvenčí, nebo od rozhodčího. Prostě se nalaďte a sledujte náš souboj, protože to bude prostě stát za to. Uvidíte,“ dodal Jones k souboji vypsaném na osm kol, který se nebude bodovat a který tak může skončit výhrou jedné z legend pouze... Ano, před limitem! Buď zásahem rozhodčí, trenérů, nebo díky K.O.!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze