Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Že Kličko skončil? Velké zklamání. Věřím ale, že mi předá své zkušenosti

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua a Kličko po zápaseJoshua a Kličko po zápaseLONDÝN – Velké zklamání dle svých slov zažil Anthony Joshua (19-0, 19 KO) poté, co jeho poslední rival Vladimir Kličko (64-5, 53 KO) oznámil konec své boxerské kariéry, čímž zhatil plány na jejich velkolepou odvetu.

Datum 29. dubna 2017 se zapsalo do historie těžké váhy zlatým písmem. Sedmadvacetiletý Brit Anthony Joshua a jednačtyřicetiletý Ukrajinec Vladimir Kličko tento den svedli před 90 tisíci fanoušků na fotbalovém stadionu ve Wembley parádní bitvu o tituly WBA (Super), IBF a IBO.

Tu nakonec po několika zvratech ovládl v jedenáctém kole mladší z dvojice.

VÍCE K TÉMATU:

A během léta se všechno připravovalo na jejich velkolepou odvetu v městě hříchu – Las Vegas. Stačilo jediné – aby legendární bijec přezdívaný „Dr. Steelhammer“ aktivoval smluvní doložku o druhém vzájemném střetu.

K tomu ale nedošlo, Ukrajinec se rozhodl pro konec sportovní kariéry, za což u většiny fanoušků sklidil pochvalu podobně jako za dubnový duel.

„Ve svém srdci jsem věděl, že se pravděpodobně takto rozhodne,“ přiznal nyní s odstupem zhruba dvou týdnů jeho poslední přemožitel, kterému předal Kličko symbolické žezlo k vládě nad nejtěžší a také nejsledovanější váhovou kategorií.

„Na druhou stranu mne to hodně zklamalo. A myslím, že nejen mne, podobně to musel cítit také jeho kouč Johnathon Banks. Víte, mluvil o tom, jak je posedlý tím, že se stane opět mistrem světa. Pokud selžete na první překážce, jdete do toho v takovém případě znovu. Zvláště, když tu šanci máte,“ pokračoval ve své zpovědi olympijský šampion z Londýna 2012.

„Podívejte se na Mayweathera, ten se ve čtyřiceti letech po dvouleté pauze vrátil, Vladimir v souboji se mnou navíc ukázal, že na to stále má. Jsem si jistý, že má v sobě ještě několik skvělých bitev. Na druhou stranu, jedna věc je vypadat skvěle navenek, a druhou, jak se cítí uvnitř. Jeho rozhodnutí rozhodně nezpochybňuji, naopak, jen mne to prostě mrzí, byl jsem připravený se s ním utkat znovu.“

Následně bijec, který je stále nejblíže podzimnímu duelu se svým povinným vyzývatelem v organizaci IBF – Bulharem Kubratem Pulevem (25-1, 13 KO) –, a který se před lety stejně jako mnoho dalších bijců současnosti objevil v Kličkově kempu, dodal: „Bylo by mi ctí, pokud bychom se mohli s Vladimirem potkat, posedět a popovídat si jako chlapi. A pokud by mi předal něco z toho, co se on sám naučil.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze