Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua-Wilder 13. dubna nejspíše nebude. Warren připraven na odvetu Wilder-Fury

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury a Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comFury a Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Jak jsme již zmiňovali po souboji Dilliana Whyta s Dereckem Chisorou, vánoční svátky a vstup do roku 2019 nebudou pro promotéry v těžké váze vůbec klidné. Poslední dny a hodiny toto potvrzují.

„Byli bychom neskutečně rádi, kdybychom mohli oznámit duel mezi Anthonym Joshuou (22-0, 21 KO) a Deontayem Wilderem na 13. dubna do Wembley. Nabízeli jsme jim postupně více a více peněz. A to nejen těch garantovaných, ale také z prodeje televizních práv. Vydělali by mnohem více než kdykoliv dosud,“ pronesl pro jedno z britských rádií Barry Hearn.

VÍCE K DĚNÍ V TĚŽKÉ VÁZE:

Muž, který vytvořil sportovní marketingové impérium jménem Matchroom Sports, pod který spadá také Matchroom Boxing. Ten řídí jeho syn Eddie. S ohledem na neshody mezi ním a americkou stranou ale jednání se Shellym Finkelem, spolu-manažerem Deontaye Wildera, vede právě Barry Hearn.

Jenže ani to znovu nepomohlo. Prozatím.

„Dostali jsme se až tam, kam jsme mohli s ohledem na fakt, že je tu určitá hranice, za kterou jít nemůžeme, protože AJ je pořád tím hlavním v tomto souboji. Bohužel, přes několik mailů i desítky telefonátů jsme se zatím odpovědi od nich nedočkali. Myslím, že chtějí jít jinou cestou,“ přidal.

Cestou odvety mezi Wilderem (40-0-1, 39 KO) a Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). To ostatně nasvědčují také prohlášení od amerického bijce.

„Nevím, jak Tyson věří, protože ví, že mám moc ho poslat k zemi. A pokud se potkáme znovu, tak ho bude čekat znovu. A teď se ukáže, jak moc velkým bojovníkem a 'Cikánským králem' je. Protože pokud jím je, jak pořád tvrdí, tak se potkáme znovu a ukáže se, kdo z nás dvou je lepší. Chci dát lidem jasnou a důraznou odpověď. Protože vám zaručuji, že tentokrát nebude co řešit,“ pronesl třiatřicetiletý šampion WBC.

„Jsem ten nejlepší. Nikdo neudělal to, co já. Po střetu s vrahem Luisem Ortizem, jsem se postavil Furymu, se kterým chci nyní odvetu. To říká hodně o mně a mé osobě. Vím, že jsem nejlepší a nejsilnější, a neustále se to snažím ukázat lidem, kteří neustále pochybují,“ přidal sebevědomě.

Pokud by snad nedošlo na tento střet, pak ani další variantou není rival, který drží pásy WBA, IBF a WBO, ale jeho americký krajan Dominic Breazeale (20-1, 18 KO). „Ale jediná možnost, kdy se potkáme v ringu, je ta, že se Fury ukáže jako zbabělec a nebude chtít odvetu,“ zaznělo z úst z „Bronzové Bombardéra“.

Že obě strany jednají, potvrdil také promotér Furyho – Frank Warren. „Mluvíme se Shellym Finkelem, snažíme se dát vše dohromady, aby na ten zápas došlo,“ řekl pro BBC. Dle všeho by se jejich souboj mohl uskutečnit na jaře, nebo v časném létě opět v Las Vegas.

Na adresu svého chráněnce poté dodal: „Nechci, aby opět sklouzl k tomu, co bylo předtím. K alkoholu, drogám. Mám pro něj slabost, za to, co udělal, jsem mu odpustil. Změnil svůj život, bojuje, pomáhá lidem. Víte, uvnitř je to vážně dobrý chlap.“

A kam tedy budou směřovat kroky Joshuy, pokud opravdu dojde na odvetu Wilder – Fury? „Pokud se nedomluvíme, pak je tu Dillian Whyte a Jarrell Miller. Myslím, že Dillian je nyní tou nejnebezpečnější variantou. Jarrell by byl pro americký debut AJ ideální. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Paradoxně je pro nás nyní Wilder nejsnadnější variantou, víme o něm nejvíce,“ vysvětlil Barry Hearn.

Jak to celé nakonec dopadne?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze