Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua vs. Pulev potvrzeno! Bulhar si troufá, byť se mu do souboje dlouho nechtělo

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. PulevJoshua vs. PulevPRAHA – Britský boxer Anthony Joshua (19-0, 19 KO) a jeho stáj Matchroom Boxing v úterý odpoledne definitivně potvrdili, že šampion IBF, WBA a IBO se 28. října na fotbalovém stadionu v Cardiffu utká se svým povinným vyzývatelem v prvně jmenované organizaci – Bulharem Kubratem Pulevem (25-1, 13 KO).

Jako opravdový král. Tak si může momentálně připadat sedmadvacetiletý rodák z Watfordu. Po souboji s ním touží snad celý boxerský svět. A dá se říct, že nejen ten.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Takový dojem zanechal 29. dubna svým epickým vítězstvím nad odcházejícím králem poslední dekády Vladimirem Kličkem. Takový dojem zanechal i předchozími svými souboji, ve kterých drtil všechny soupeře, navíc ukázal lidskost přístupem, ale zranitelností.

Jak proti Kličkovi, tak třeba už před dvěma lety proti krajanovi Dillianu Whytemu.

Paradoxně jeho příští soupeř – Bulhar Kubrat Pulev – mezi jeho největší nápadníky nepatřil. Rozhodně ne pro datum 28. října ve velšské metropoli. „Vztahy se Sauerlandem už dlouho nejsou stoprocentní, nikdo se mnou nic neprobíral, potřebuji na takový zápas přípravu tři až čtyři měsíce,“ napsal na svůj facebookový profil před dvěma týdny muž, který si léto zpestřil exhibiční šachovou partií s Anatolijem Karpovem.

A nebyl to jediný paradox.

Vždyť Pulev loni změnil trenéra a od svého dlouholetého kouče Otto Ramina odešel k Ullimu Wegnerovi, německé legendě a hlavně šéftrenérovi zmíněného Sauerlandu. Zvláštní, že právě od této chvíle začaly názorové rozkoly mezi šestatřicetiletým Bulharem a jeho chlebodárcem. Je pravdou, že s nimi zamávaly také přípravy World Boxing Super Series. Boxerská Liga mistrů je totiž projektem právě Sauerlandu a Richarda Schäfera.

Byl to právě Pulev, se kterým byl Joshua připravený boxovat už před rokem. Oba týmy už měly podepsané smlouvy, když oznámil jistý Tyson Fury odchod do důchodu, dohoda skončila v šuplíku a promotér Eddie Hearn začal připravovat šlágr Joshua vs. Kličko.

Nyní je naopak Bulhar „náhradníkem“ za svého jediného přemožitele z profesionálního ringu, který ukončil v srpnu kariéru a tím padla možnost jeho odvety s britskou hvězdou.

„Čas na přípravu není velký, ale to nic nemění na tom, že budu 28. října stoprocentně připravený a díky tomu budu slavit,“ řekl už v pondělí bijec přezdívaný „Kobra“, který mezi profesionály zdolal Kevina Johnsona, Sama Petera, Derecka Chisoru, Tonyho Thompsona, Alexandra Ustinova či Dimitrenka.

„Joshua je velkým vyslancem našeho sportu po celém světa. Znají ho všichni. A všichni znají také jeho slabiny. Pulev není starý a opotřebovaný protivník na dělání rekordu. Je to velmi zkušený boxer, který ho může ohrozit a který patří mezi špičku těžké váhy. Jsem si jistý, že má šanci na úspěch,“ zaznělo z úst Bulharova promotéra Kalleho Sauerlanda.

Pravdou je, že není moc těch, kteří by s ním souhlasili. Pulev za sebou má skvělou kariéru, už zmíněný prohraný duel s Kličkem ukázal, že má slabiny v defenzivě, které by se mu mohly stát proti britskému knockoutérovi osudnými. A byť mu chybí drtivý knockoutový úder (na těžkou váhu a její špičku), má dostatek technických ofenzivních dovedností, aby oba dokázali nabídnout fanouškům špičkovou podívanou.

A těch by nemělo být málo. Byť je Pulev značně podceňován a považován za nudného bojovníka, především díky jeho protivníka by mohlo na fotbalové Millennium Stadium – které má navíc zatahovací střechu – dorazit na 75 tisíc diváků. Informace o distribuci lístků zveřejní zúčastnění do konce tohoto týdne, na ten příští se pak očekává první setkání obou obrů tváří v tvář.

„Zdravím fanoušky, doufám, že se máte dobře. Je to hra a je už dávno dopředu připravená. Už se nemohu dočkat až opět vstoupím do ringu. Chtěl bych poděkovat za vaši dlouholetou podporu. Znáte mě, už se nemohu dočkat, až se opět postavím do ringu. Udělám to pro vás, díky,“ řekl prostřednictvím videa na svém oficiální instagramovém účtu sám Joshua.

Jako jiným velkých boxerských hvězdám nedávné minulosti i současnosti se mu tak dostalo výsady oznámit svůj příští duel oficiální sám. A spustil tím lavinu doprovodných videí své stáje i televize Sky Sports, se kterou má olympijský šampion z roku 2012 exkluzivní smlouvu.

„V příštích osmi týdnech se zaměřím ve své přípravě na boj číslo 20. Jsem nadšený, že budu moct zažít atmosféru na vyprodaném stadionu v Cardiffu. Hodlám dát fanouškům další velkolepou noc,“ pokračoval ve svém poselství Joshua, který se ve Walesu představil už jednou – 1. února 2014 zde ve druhém kole knockoutoval Doriana Darcha.

Na fotbalovém stánku se pak v Cardiffu naposledy o titul mistra světa v těžké váze boxovalo v roce 1993, kdy si to rozdali Lennox Lewis a Frank Bruno. Prvně jmenovaný slavil obhajobu titulu WBC v sedmém kole, do té doby byl ale jejich duel bodově naprosto vyrovnaný.

„Bude to velký zápas, další velký krok v kariéře Anthonyho Joshuy. Téměř 80 tisíc lidí bude 28. října přímými svědky nezapomenutelné boxerské noci,“ přidal Eddie Hearn, dle kterého by se následně měl na jaře utkat jeho chráněnec s Kubáncem Luisem Ortizem (27-0, 23 KO), který je povinným vyzývatelem Brita ve federaci WBA, a poté v létě 2018 v obřím sjednocujícím souboji s Američanem Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO).

Je ale možné, že případné plány na zápas o tituly WBC, WBA a IBF v těžké váze urychlí námluvy mezi Wilderem a právě Ortizem, kteří by se mohli střetnou už letos na podzim. A to navíc hned týden po bitvě Joshua vs. Pulev, v sobotu 4. listopadu. Jejich jednání jsou v tuto chvíli nejvíce zpomalovány nároky Američana Bermana Stiverneho, který je stále oficiálním vyzývatelem Američana ve federaci WBC.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze