Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Ve hře jsou Fury, Whyte a Miller. Do konce víkendu učiníme velké prohlášení

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony Joshua ve Wembley / zdroj foto: Boxingscene.comAnthony Joshua ve Wembley / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – V pátek se sešli Anthony Joshua (22-0, 21 KO) a jeho promotér Eddie Hearn, aby si pohovořili o variantách, s kým se šampion WBA, IBF a WBO utká ve svém příštím souboji. Šéf stáje Matchroom Boxing je v tuto chvíli v kontaktu se třemi jmény: Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), Dilianem Whytem (25-1, 18 KO) a Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).

Na úvod je třeba říct: NIC NENÍ V TUTO CHVÍLI DOJEDNÁNO.

„Je to frustrující. Potkáváš lidi na ulici, ptají se tě, kdy bude další zápas, a ty nic nevíš. Štve mě to, protože jsou tu chlapi, kteří bojovat nechtějí, stejně jako ti, kteří ano. Mám pocit, že je tu několik kvalitních nabídek, je třeba se ale už brzo rozhodnout,“ krčí rameny momentálně král těžké váhy.

VÍCE K DĚNÍ V TĚŽKÉ VÁZE:

Do prvního balíku on i Hearn řadí držitele titulu WBC Deontaye Wildera (40-0-1, 39 KO). „Poslal jsem v posledních týdnech jeho manažerovi Shellymu Finkelovi několik mailů, nereagovali ani jednou. Myslím, že elementární slušností je, alespoň odepsat,“ pronesl na adresu zámořského knockoutéra ostrovní promotér.

Ten tak momentálně komunikuje s trojící Fury, Whyte a Miller. „Zatím jsme Jarrellovi žádnou oficiální nabídku nedali. U některých už tomu tak bylo učiněno, ale zatím jsme se nedostali k bodu shody,“ nastínil zákulisí boxerského byznysu.

Těmi některými myslel oba britské rivaly jeho chráněnce. A předně Whyta. Ten sám prohlašuje, že zápas s Joshuou, který je jeho jediným přemožitelem mezi profíky, chce. Jenže dle slov z druhé strany barikády, zatím není ochotný akceptovat nabídku, kterou dostal.

„Řekl jsem mu: Máš šanci na čtyři tituly (ještě pás menší federace IBO), budeš boxovat ve Wembley pro miliony lidí. Co chceš více? Tyhle příležitosti se neobjevují každý den, nabízíme ti klíče ke království, pokud porazíš AJ,“ řekl Hearn na adresu Whyta.

Směrem k Furymu pak přidal: „Mluvili jsme spolu. On mě požádal, abych mu zaslal nabídku. Řekl jsem mu ale jasně, že půjde o nabídku 60 ku 40 pro AJ. Je to bývalý světový šampion, ale AJ je momentálně globální hvězda. Myslím, že toto rozdělení pro dobrovolnou obhajobu je dostatečně důstojné.“

Hearn zároveň dodal, že Miller je ze všech tří nejrozumnější. „Taky si řekl o pořádný ranec peněz, ale má daleko realističtější požadavky než ostatní,“ pousmál se šéf Matchroom Boxing, který si moc dobře uvědomuje, že potřebuje svoji hvězdu dostat na americký trh.

Duel s Millerem by pro to byl ideální. Jenže v tu chvíli potřebuje adekvátní náhradu pro galavečer ve Wembley, které má rezervované už od léta na termín 13. dubna. Jenže koho případně na fotbalový stánek místo Joshuy umístit, aby to nebylo pro fanoušky zklamáním?

Pokud by to bylo jen na samotném králi nejsledovanější váhové divize, nejraději by se postavil Furymu. „Jeho zápas s Wilderem byl skvělý. Myslím, že ho Fury ovládl. A bylo by úžasné se společně utkat. Dvě velké britské těžké váhy v jednom zápase? Sice nemá žádný pás, ale pořád patří mezi tři nejlepší těžké váhy. Takže ano, rád bych se s ním utkal. Ukázal, že je velmi zkušený a talentovaný boxer, předvedl úžasný comeback,“ zaznělo z úst rodáka z Watfordu.

„Wilder? Je zřejmé, že má doma v zámoří další možnosti. Mluví o tom, že je šampionem, ale on má jeden pás, já čtyři. Chci je spojit dohromady, ale chci bojovat před největším možným publikem, největším davem ve Velké Británii. Je to velká příležitost pro mě, ale také pro něj. Jenže on zjevně má jinou variantu. Holt budeme muset čekat,“ popíchl na dálku svého amerického rivala.

„Do konce víkendu řeknu více, nebojte,“ vzkázal následně svým fanouškům. A Hearn jej doplnil: „Jsou tu tři možnosti. Právě teď. Jednáme, píšeme sms, píšeme maily, voláme si. Na konci tohoto víkendu chceme mít jasno, jakým směrem se vydáme.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze